3ds Max - Jak zresetować ustawienia, przywrócić do domyślnych? Poradnik, tutorial

Data publikacji: 10-05-2019  |  Data aktualizacji: 30-03-2020  | Autor: Mateusz Ciećwierz

3ds Max - Jak zresetować ustawienia, przywrócić do domyślnych? Poradnik, tutorial


Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zresetować ustawienia 3ds Maxa lub przywrócić je do domyślnych, to w tym poradniku znajdziesz odpowiedź. 

Może się zdarzyć, że po tym jak wprowadziliśmy zmiany w swoim 3ds Maxie stwierdziliśmy, że jednak chcemy znów przywrócić wszystkie ustawienia do domyślnych. Zdarzają się również sytuacje, że 3ds Max nagle, bez powodu nie chce się włączyć i zawiesza się podczas wczytywania. Osobiście co najmniej dwa razy przerabiałem scenariusz i pomocne okazało się właśnie zresetowanie ustawień.

Zatem jak to zrobić? Wystarczy, że wykonasz następujące kroki:
  • Wchodzimy na dysk C  i przechodzimy do następujących folderów -> Użytkownicy -> *nazwa Twojego użytkownika* -> AppData -> Local -> Autodesk -> 3dsMax -> 2018 - 64 bit (lub inna zainstalowana wersja)
  • W tym momencie powinniśmy dojść do folderu ENU
  • Zmieniamy nazwę folderu na np. ENU_01
  • Włączamy program 3ds Max
  • Gotowe!

W sytuacji gdy 3ds Max nie odnajduje folderu ENU, tworzy go ponownie automatycznie i nie będzie już korzystał z naszego starego folderu z ustawieniami ENU_01.

Jeśli chcesz poznać lepiej ten program to sprawdź nasz "Kurs 3ds Max od podstaw online" lub inne nasze szkolenia z programu 3ds Max.

Pozdrawiam!


Autor

Mateusz Ciećwierz Architekt, grafik 3d

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Założyciel serwisu CG Wisdom. Autor ponad 25 kursów z oprogramowania 3ds Max i V-ray. Fan gier, komiksów i starych samochodów.

Przeczytaj o programie 3ds Max na naszym blogu

Chcesz poznać program 3ds Max? Sprawdź nasz darmowy kurs online!