O nas

Czemu powstało CG Wisdom - pierwszy serwis w Polsce oferujący profesjonalne kursy online ze SketchUpa? Dowiedz się, co przyczyniło się do stworzenia naszej platformy. Poznaj powody, dla których nasze internetowe szkolenia dla projektantów wnętrz i architektów cieszą się tak ogromną popularnością!


Jak powstało CG Wisdom?

Nazywam się Mateusz Ciećwierz, jestem twórcą i pomysłodawcą CG Wisdom - pierwszej polskiej platformy z kursami online dla architektów i grafików 3D. Z wykształcenia jestem architektem. Za czasów moich studiów wiedza o programach graficznych była bardzo ograniczona. Informacji w języku polskim właściwie w ogóle nie było. Uczyłem się głównie z angielskich poradników, które… cóż - często były wątpliwej jakości. Tutoriale te nierzadko opierały się na kiepskich podstawach i powielały złe nawyki. Na tamtym etapie nie potrafiłem zweryfikować, która metoda jest poprawna.

Będąc na drugim roku studiów uznałem, że nie będę wiązał swojej przyszłości zawodowej z architekturą. Odkryłem, że zdecydowanie większą przyjemność niż samo projektowanie, sprawia mi praca w oprogramowaniu do grafiki 3D. Zauważyłem także, że sprawnie idzie mi tłumaczenie zawiłości 3ds Maxa innym. Swoją widzę zacząłem więc przekazywać na indywidualnych korepetycjach.

Pracowałem równolegle w niewielkim studiu zajmującym się tworzeniem wizualizacji architektonicznych - Motionfront. Biuro założyły dwie bardzo utalentowane osoby: Piotr Twardo, który dziś prowadzi firmę specjalizującą się w wielkoformatowym druku 3D - Monkeyfab oraz Piotr Truszczyński, który od wielu lat pracuje w legendarnym norweskim studiu wizualizacji Mir. Po tym jak Motionfront zakończył swoją działalność zostałem typowym freelancerem i tworzyłem wizualizacje na zlecenie.

Jednocześnie poświęcałem dużo czasu na opracowywanie modeli 3D od zera. Dawało mi to niemałą satysfakcję i pozwalało na podnoszenie własnych umiejętności. Okazało się, że może to być także doskonałe źródło dodatkowych dochodów. Moją historię przeczytasz w artykule - Sprzedaż modeli 3d w internecie - Sprawdź, jak zarobiłem 170 tys zł.

W międzyczasie na rynku zagranicznym zaczęły pojawiać się wysokiej jakości wideo-tutoriale, dokumentujące pracę w programach graficznych od A do Z. Zainspirowany tymi internetowymi szkoleniami, w 2013 roku nagrałem swój pierwszy kurs z 3ds Maxa, w którym pokazałem jak przygotować wizualizacje salonu od podstaw.

Potem sprawy potoczyły się dość szybko. Zacząłem współpracować z prawdziwymi profesjonalistami, którzy przygotowywali dla CG Wisdom kursy z innych programów na co dzień wykorzystywanych przez architektów. To między innmymi: Archicad, Revit czy Autocad. W 2015 roku do zespołu dołączył Piotr Kurpiewski, który do dziś przygotowuje cenione kursy ze SketchUpa i V-Raya. Piotr udowadnia, że przy odrobinie chęci można w tym programie wykonywać wizualizacje tak samo profesjonalne jak w 3ds Maxie.


CG Wisdom – co to znaczy?

CG Wisdom (wymawiane jako [si·dżi łis·dm]) to fraza zaczerpnięta z języka angielskiego. Wisdom to wprost wiedza. CG to z kolei skrót od computer graphics, czyli grafiki komputerowej. Razem oznacza to więc po prostu znajomość grafiki komputerowej. Wyraża to misję portalu; aby przybliżać klientom wiedzę z zakresu specjalistycznego oprogramowania.

CG Wisdom była pierwszą polską platformą skupiającą się na profesjonalnych kursach obsługi programów dla architektów i projektantów wnętrz. Obecnie na platformie znajduje się ponad 100 kursów o łącznej długości ponad 1000 godzin!

Dlaczego warto zaufać CG Wisdom?

Przez lata pracowaliśmy na zaufanie rzeszy klientów. Z naszych kursów skorzystało już 10 000 osób. To głównie architekci, projektanci, dekoratorzy wnętrz i projektanci krajobrazu. Nasze internetowe szkolenia są również popularne wśród studentów kierunków architektonicznych, którzy przygotowują projekty zaliczeniowe w konkretnym programie.

Poznaj powody, dla których kursy online CG Widsom cieszą się rosnącą popularnością!


Uczymy praktycznych umiejętności

Kursy przygotowują doświadczeni praktycy - to najważniejsze wymaganie, jakie stawiamy wszystkim naszym trenerom. Solidne portfolio i odpowiednio udokumentowane doświadczenie to gwarancja, że osoby, które będą Cię uczyć pracy w programach graficznych, same są z nimi na bieżąco.

Sprawdzone sposoby pracy w programach

W kursach dla początkujących zwracamy szczególną uwagę na kształtowanie prawidłowych nawyków. Szkolenia prowadzą praktycy, którzy mimochodem przekazują swoje przemyślenia i pokazują sztuczki usprawniające workflow. To bezcenna wiedza, która pozwoli Ci zaoszczędzić wiele godzin samodzielnej, żmudnej pracy. Chcemy, żebyś od pierwszego kontaktu z programem działał we właściwy sposób. Dzięki temu bez trudu poradzisz sobie z zawodowymi wyzwaniami w przyszłości.

Poznasz najnowsze wersje oprogramowania

Wszyscy wiemy, jak szybko zmieniają się programy graficzne… i ile mamy przez to kłopotów. W CG Widsom jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami i prezentujemy Ci działanie najnowszych wersji oprogramowania.

Znajdziesz tu wszystko, czego czego potrzebuje architekt

W kursach dostępnych na platformie CG Widsom nauczysz się obsługiwać:

  • programy do przygotowania rysunków technicznych,
  • programy typu BIM,
  • programy do grafiki 3D.

To idealny zestaw dla architektów i projektantów. Dowiesz się jak projektować budynki i pomieszczenia, a także stworzysz fotorealistyczne wizualizacje, aby zademonstrować je swoim klientom.

Zaufało nam już ponad 10 000 osób

Absolwenci naszych kursów chwalą nas za to, że każdy kurs to solidna dawka wiedzy. Kursy grafiki komputerowej online to nie tylko przekazanie suchych faktów. Nasi trenerzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i podpowiadają sprawdzone sposoby na optymalizację pracy.


Jak wyglądają nasze kursy?

Każde szkolenie internetowe jest podzielone na moduły składające się z kilku lub kilkunastu krótkich filmów. Taka budowa kursów umożliwia Ci swobodne zaplanowanie pracy i robienie przerw wtedy, gdy ich potrzebujesz. Dodatkowo, po zakupie jednego kursu, otrzymujesz dożywotni dostęp do materiałów wideo. Możesz w każdej chwili do nich wrócić i powtórzyć wybrane wiadomości.