Kurs - Revit - MEP - Modelowanie instalacji od podstaw

Naucz się projektować i modelować instalacje MEP w Revit.

Ocena kursu: 5.0     (1 ocena) Kup w prezencie

Czego nauczysz się z tego kursu?

 • Ustawienia wyświetlania i filtrowania widoków 
 • Nazewnictwo plików w środowisku BIM
 • Omówienie przeglądarki projektu i podział na branże
 • Omówienie podstawowych typów urządzeń 
 • Tworzenie i modyfikacja typów instalacji i urządzeń
 • Klasyfikacja instalacji i urządzeń do systemów

Ten kurs obejmuje

 • 4 godziny
 • 34 lekcje wideo
 • Certyfikat ukończenia
 • Materiały szkoleniowe
 • Poziom: podstawowy
 • Użyte programy: Revit 2024
Kup stały dostęp
do tego kursu za

169 zł
137,40 zł netto

Kup czasowy dostęp
do wszystkich kursów

od 149 zł/mies.

Sprawdź ofertę

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs skierowany jest do osób początkujących, jak i tych, które znają program Revit, ale chcą nauczyć się projektować instalacje MEP. Jeśli dopiero zaczynasz naukę Revita, to zalecamy na początek skorzystać z naszego - kursu Revit 2023 - szkolenie dla początkujących od podstaw online.

Wymagania

 • Kursant  powinien mieć zainstalowane oprogramowanie Revit, aby móc w pełni korzystać z kursu. Można skorzystać z darmowej 30-dniowej wersji lub edukacyjnej, które są dostępne na stronie producenta.

Certyfikat po skończeniu kursu Revit - MEP - Modelowanie instalacji od podstaw

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych kursów dostępnych na platformie cgwisdom.pl, po ukończeniu kursu Revit - MEP - Modelowanie instalacji od podstaw otrzymasz certyfikat. Wystarczy, że przerobisz wszystkie lekcje i wygenerujesz zaświadczenie o przejściu kursu. Przeczytaj, jak pobrać certyfikat ukończenia kursu online.

Opinie uczestników kursu Revit - MEP - Modelowanie instalacji od podstaw

 • Agata Hrycaj 28-03-2024 Wyróżniona opinia Opinia potwierdzona zakupem

  Ten kurs Revit MEP był rewelacyjny! Pokazał mi, jak efektywnie modelować instalacje w projektach, co było moją słabą stroną. Instruktorzy wyjaśnili nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia w prosty i zrozumiały sposób, co znacznie ułatwiło mi naukę.


O czym jest kurs?

Środowisko MEP w Revicie służy do projektowania i modelowania sieci instalacji mechanicznej, elektrycznej i hydraulicznej. Jest to część pakietu Autodesk Revit, który obejmuje moduły do projektowania architektury i konstrukcji. W tym kursie skupimy się na tym, co znajduje się wewnątrz każdego budynku — na instalacjach.

Kurs Revit MEP to solidna porcja usystematyzowanej wiedzy. W szkoleniu poznasz zasady tworzenia i modelowania prostych instalacji w środowisku Revit MEP. Kurs Revit to dobra baza do Twojego dalszego rozwoju zawodowego.

Revit to popularny branżowy standard. Korzystają z niego architekci, jak i inżynierowie czy pracownicy branży budowlanej. Wykonanie projektu budynku z siecią instalacji to kluczowa umiejętność.

Kurs - Revit - MEP - Modelowanie instalacji od podstaw - 01

Kurs Revit MEP dla początkujących od podstaw online — zakres i opis szkolenia

Szkolenie Revit MEP od postaw to aż 34 lekcje wideo zebrane w pięć działów tematycznych. Każda lekcja jest logiczną kontynuacją poprzedniej, dlatego zachęcamy do przejścia całego kursu. Szkolenie zaczyna się od wprowadzenia w środowisko instalacji w Revicie. Wraz z trenerem poznasz ustawienia programu i interfejsu, które pomogą w późniejszym modelowaniu. Następnie poznasz narzędzia do prowadzenia instalacji mechanicznych, hydraulicznych i elektrycznych. Zapoznasz się z typami urządzeń spotykanymi podczas modelowania.

Jakie są cele kursu online Revit MEP dla początkujących?

W kursie Revit MEP online nauczysz się wykonywać projekty prostych instalacji mechanicznych, elektrycznych i hydraulicznych. Jak dobrze wiesz, są one niezbędnym elementem każdego projektu. Zarówno projekt budynku wielorodzinnego, jak i szkoły nie może istnieć bez zaprojektowanej sieci instalacji.

Celem kursu jest przygotowanie Cię do samodzielnego tworzenia instalacji MEP w Revicie. Po ukończeniu szkolenia wykonanie projektu budynku wraz ze wszystkimi instalacjami nie będzie dla Ciebie problemem. Poznasz opcje i narzędzia, z jakich możesz korzystać podczas tworzenia i modelowania instalacji.

Kurs - Revit - MEP - Modelowanie instalacji od podstaw - 02

Czego się nauczysz podczas naszego kursu z Revita?

Lekcje w naszym kursie zebrane są w pięć bloków tematycznych. W kursie poruszone są takie zagadnienia jak:

 • Omówienie interfejsu programu i podstawowych typów urządzeń
 • Modelowanie i edycja instalacji
 • Tworzenie i modyfikacja typów instalacji
 • Tworzenie i modyfikacja typów urządzeń
 • Klasyfikacja instalacji i urządzeń do systemów
 • Tworzenie, modyfikacja i łączenie systemów

Dlaczego warto ukończyć to szkolenie online z projektowania sieci MEP w Revicie?

Umiejętność projektowania sieci mechanicznej, elektrycznej i hydraulicznej (MEP) w środowisku Revit jest niezwykle cenna w branżach związanych z budownictwem. Po ukończeniu naszego szkolenia będziesz umiał samodzielnie zaprojektować prostą instalację w Revicie. Zdobędziesz też solidne podstawy do dalszego rozwoju.

Szkolenie online to idealna opcja dla osób, które same chcą decydować o swojej nauce. Dostęp do wszystkich materiałów edukacyjnych otrzymasz od razu po zakupie szkolenia. Tylko od Ciebie zależy, czy ukończysz kurs od razu, czy rozłożysz sobie naukę w czasie. Pamiętaj, że przy zakupie pojedynczego szkolenia Revit, otrzymujesz wieczysty dostęp do lekcji wideo i pozostałych materiałów. Możesz więc wracać do kursu co jakiś czas i upewniać się, czy pracujesz w prawidłowy sposób.

Poziom zaawansowania kursu Revit MEP — szkolenie dla początkujących

Kurs modelowania instalacji MEP stworzyliśmy z myślą o początkujących użytkownikach Revita. Jeśli jednak masz minimalne doświadczenie w programie, na pewno Ci się ono przyda. Możesz zacząć szkolenie bez wcześniejszego kontaktu z oprogramowaniem Revit. Dla średniozaawansowanych użytkowników kurs będzie formą powtórki i uporządkowaniem wiadomości.

Kurs - Revit - MEP - Modelowanie instalacji od podstaw - 03

Dla kogo jest ten kurs online Revit MEP? Dla architektów, konstruktorów i nie tylko!

Projektowanie sieci MEP w Revicie ma zastosowanie w różnych branżach związanych z budownictwem. Oprogramowanie Revit wspomaga tworzenie zaawansowanej dokumentacji technicznej. Programy BIM ułatwiają utrzymanie kontroli nad całym procesem budowlanym.

Kurs dedykowany jest:

 • Architektom, pragnącym poszerzyć swoje umiejętności o projektowanie instalacji MEP.
 • Projektantom wnętrz, którzy chcą lepiej zrozumieć i uwzględnić systemy instalacyjne w swoich projektach.
 • Osobom pracującym w branży budowlanej.
 • Inżynierom szukającym skutecznych narzędzi do modelowania instalacji.
 • Kiedy warto ukończyć kurs wykonania projektu MEP w Revit?

Kurs online z projektowania sieci MEP warto ukończyć, gdy znasz już podstawy pracy w Revicie. Umiejętność wykonania projektu instalacji mechanicznych, elektrycznych czy hydraulicznych na pewno zwiększy Twoją atrakcyjność na rynku pracy. Wiedza, którą zdobędziesz w naszym szkoleniu, pozwoli Ci tworzyć i analizować modele informacji o budynku.

Kurs modelowania i projektowania MEP w Revicie warto ukończyć gdy:

 • Masz już podstawowe doświadczenie w programie Revit
 • Chcesz poznać bardziej zaawansowane funkcje oprogramowania Revit
 • Chcesz rozwinąć swoje kwalifikacje zawodowe
 • Wiesz, że umiejętność wykonania projektu sieci MEP jest ważna w pracy architekta lub inżyniera

Kurs Revit MEP — program szkolenia

Internetowy kurs Revit MEP trwa 4 godziny i składa się z 34 lekcji wideo w pięciu blokach tematycznych. W kursie przechodzisz stopniowo od najprostszych do najbardziej skomplikowanych zagadnień. Umiejętności zdobyte w szkoleniu pozwolą Ci na wykonanie projektu budynku wraz z instalacjami.

Jak długo trwa kurs modelowania Revit MEP?

Kurs Revit MEP modelowanie instalacji trwa 4 godziny. W ciągu szkolenia obejrzysz 34 lekcje wideo. Każda lekcja poświęcona jest odrębnemu zagadnieniu. Kolejność lekcji zaplanowaliśmy tak, by nawet osoby bez doświadczenia w Revicie mogły od razu podążać za poleceniami trenera.

Dostęp do wszystkich materiałów otrzymujesz od razu po wykupieniu kursu. Zaplanuj czas na naukę. Pamiętaj, że sam kurs trwa 4 godziny. Potrzebujesz również czasu na samodzielną pracę i wykonanie projektu zgodnie z poleceniami trenera. Dlatego być może nie uda Ci się ukończyć kursu za jednym razem. Nie martw się! Masz nieograniczony czasowo dostęp do materiałów edukacyjnych. Dlatego spokojnie zaplanuj swoją naukę.


Przeczytaj o programie Revit na naszym blogu

Na blogu CG Wisdom znajdziesz sporo darmowych poradników Revit. Jeśli nie pracowałeś nigdy w tym programie, zacznij od tutorialu "Revit — Jak zacząć naukę od podstaw". Zebraliśmy w nim cenne wskazówki, dzięki którym Twoja nauka będzie bardziej efektywna i szybsza. Zajrzyj też do poradników Revit opisujących konkretne problemy, z jakimi mierzą się użytkownicy tego programu. Dowiedz się, jak ustawić osie w Revit lub jak tworzyć etykiety. Nasze poradniki i tutoriale Revit to dobre źródło zweryfikowanej wiedzy.

Dopiero poznaję Revit, czy ten kurs jest dla mnie?

Tak! Kurs projektowania instalacji i sieci MEP w Revit powstał dla początkujących. Warto jednak, abyś znał Revit w choćby minimalnym stopniu. W kursie modelowania instalacji nie skupiamy się na absolutnych podstawach. Nie omawiamy np. pierwszego uruchomienia programu i poruszania się po interfejsie.

Co zrobić, by nadrobić podstawowe wiadomości? Zacznij od kursu Revit 2023 - szkolenie dla początkujących od podstaw online. Z tego kursu dowiesz się, jak poruszać się po programie Revit. W naszych kursach stawiamy na praktykę, dlatego w ramach nauki wykonasz projekt budynku. Zajrzyj do naszego darmowego poradnika! I sprawdź, jak zacząć naukę Revit w kursach online.

Jakie inne kursy dotyczące Revit warto wziąć pod uwagę?

W ofercie CG Wisdom jest ogromny wybór poradników, tutoriali i kursów Revit online. Dla osób, które dopiero zaczynają stworzyliśmy kurs Revit 2023 - szkolenie dla początkujących od podstaw online. Bardziej doświadczonym użytkownikom polecamy zaawansowany kurs Revit — wykonanie projektu budynku wielorodzinnego. Oprócz rozbudowanych szkoleń, mamy też dla Ciebie krótsze materiały poświęcone konkretnym funkcjom oprogramowania. W tutorialu Revit Tips & Tricks zebraliśmy najlepsze sposoby na przyspieszenie pracy. Natomiast półtoragodzinny kurs Revit — Rodziny zaawansowane — Drzwi dwuskrzydłowe to materiał o procesie tworzenia rodziny drzwi. Wybierz szkolenie w zależności od stopnia Twoich umiejętności.

ZOBACZ WIĘCEJ ZWIŃ

Lista filmów

 • Wprowadzenie
 • 01.01 - Omówienie kursu Zobacz darmową lekcję1 min 50 s
 • 01.02 - Ustawienia Zobacz darmową lekcję7 min 29 s
 • 01.03 - Przeglądarka projektu 8 min 10 s
 • 01.04 - Zakładka Systems 8 min 55 s
 • 01.05 - Dyscypliny 5 min 43 s
 • 01.06 - Typy rzutów 3 min 13 s
 • 01.07 - Szablony widoków 6 min 13 s
 • 01.08 - Nazewnictwo plików 3 min 53 s
 • Kanały
 • 02.01 - Kanały - Typy 5 min 36 s
 • 02.02 - Kanały - Ustawienia 6 min 35 s
 • 02.03 - Kanały - Modelowanie 15 min 10 s
 • 02.04 - Kanały - Edytowanie 11 min 17 s
 • Rury
 • 02.05 - Hydraulika - Typy rur 3 min 2 s
 • 02.06 - Hydraulika - Ustawienia 5 min 38 s
 • 02.07 - Hydraulika - Modelowanie 11 min 18 s
 • 02.08 - Hydraulika - Edycja 11 min 8 s
 • Korytka i przewody
 • 02.09 - Elektryka - Typy tras kablowych 3 min 16 s
 • 02.10 - Elektryka - Ustawienia 5 min 59 s
 • 02.11 - Elektryka - Modelowanie i edycja 16 min 5 s
 • Urządzenia
 • 03.01 - Terminale - Typy 5 min 39 s
 • 03.02 - Terminale - Połączenia 3 min 47 s
 • 03.03 - Urządzenia mechaniczne - Typy 6 min 36 s
 • 03.04 - Urządzenia mechaniczne - Połączenia 5 min 17 s
 • 03.05 - Urządzenia sanitarne - Typy 7 min 4 s
 • 03.06 - Urządzenia sanitarne - Połączenia 8 min 14 s
 • 03.07 - Urządzenia elektryczne - Typy 9 min 55 s
 • 03.08 - Urządzenia elektryczne - Połączenia 7 min 33 s
 • Systemy
 • 04.01 - Systemy - Wprowadzenie 6 min 57 s
 • 04.02 - Systemy - Ustawienia 7 min 42 s
 • 04.03 - Mechanical systems 6 min 39 s
 • 04.04 - Piping systems 5 min 59 s
 • 04.05 - Electrical circuits 6 min 3 s
 • Filtrowanie widoków
 • 05.01 - Filtowanie rna rzucie 5 min 26 s
 • 05.02 - Filtrowanie widoku 3D 4 min 48 s

ZOBACZ WIĘCEJ ZWIŃ

W kursie zostały poruszone takie tematy jak:

 • wczytywanie szablonu projektu
 • ustawienia szablonów widoku
 • ustawienia wyświetlania i filtrowania widoków
 • nazewnictwo plików w środowisku BIM
 • niektóre ustawienia programu
 • omówienie interface’u programu
 • omówienie przeglądarki projektu oraz podział na branże
 • Modelowanie i edycja instalacji
 • omówienie podstawowych typów urządzeń
 • tworzenie i modyfikacja typów instalacji
 • tworzenie i modyfikacja typów urządzeń
 • klasyfikacja instalacji i urządzeń do systemów
 • tworzenie, modyfikacja i łączenie systemów
 • tworzenie filtrów widoków

Autor kursu

Sebastian Boryczka Architekt ocena: 5  

Absolwent Architektury i Urbanistyki na Politechnice Łódzkiej, od prawie dziesięciu lat pracujący zarówno jako architekt, grafik i korepetytor. Na co dzień miłośnik lekkiej atletyki, dobrych książek oraz rajdów samochodowych.


Kurs online Revit - cena

Możesz kupić dostęp do kursu Revit - MEP - Modelowanie instalacji od podstaw na dwa sposoby. Poniżej znajdziesz porównanie tych opcji, które pomoże Ci podjąć decyzję. Zdecyduj czy wolisz otrzymać dostęp do pojedynczego kursu bez ograniczeń, czy jednak preferujesz czasowy dostęp do wszystkich szkoleń online.

Najpopularniejsza
Subskrypcja
149 zł
za miesiąc
przy zobowiązaniu
na rok
Zakup tradycyjny
169 zł
płatne jednorazowo
Dostęp do wszystkich kursów na stronie
Nie
Dostęp tylko do jednego kursu
Tak
Dostęp nieograniczony czasowo
Tak
Dostęp tylko na czas trwania subskrypcji
Nie
Możliwość pobierania materiałów
Tak
Sprawdź ofertę   Dodaj do koszyka

Kup kurs w prezencie

Chcesz podarować komuś kurs w prezencie? To bardzo proste!
Gdy kupisz kurs, wyślemy do Ciebie specjalny voucher z kodem. Osoba, której go przekażesz, będzie mogła w dowolnym momencie z niego skorzystać i dodać kurs do swojego konta.

Dodaj do koszyka jako prezent

Najczęściej zadawane pytania

Czy otrzymam certyfikat po przerobieniu kursu?
Tak, po przerobieniu kursu można pobrać certyfikat pdf, który możemy zapisać na swoim komputerze. Do każdego z kursów wystawiany jest oddzielny certyfikat, który jest widoczny w prawym górnym rogu podstrony z danym kursem w panelu klienta.
Czy kursy dostępne są w wersji dvd czy elektronicznej?
Kursy dostępne są tylko w formie elektronicznej. Dzięki temu dostęp do nich jest natychmiastowy po dokonaniu przelewu.
Czy otrzymam fakturę VAT po dokonaniu zakupu?
Tak. Aby otrzymać fakturę należy podczas składania zamówienia zaznaczyć "Chcę otrzymać fakturę VAT" oraz uzupełnić potrzebne dane.
Jak szybko otrzymam dostęp do kursu?
Dostęp do kursu otrzymuje się kilka minut po wykonaniu przelewu.

W wypadku opłacenia zamówienia przelewem tradycyjnym czas realizacji zamówieni może zostać wydłużony od 1 do 3 dni roboczych.
Wybrałem kurs, który chcę kupić. Jak to zrobić?
Aby dokonać zakupu należy założyć konto, na którym zostanie udostępniony kurs. Następnie wybieramy materiał, który nas interesuje i dodajemy go do koszyka. Aby wyświetlić zawartość koszyka klikamy w "Mój koszyk”. Wówczas wyświetli nam się nasze zamówienie, możemy sprawdzić czy wszystko się zgadza oraz zaznaczyć czy chcemy otrzymać Fakturę VAT oraz wybrać formę płatności. Po akceptacji regulaminu i kliknięciu „zamów”, zostaniemy przekierowani do serwisu PayU poprzez, który możemy przelać pieniądze.

Po zaksięgowaniu pieniędzy kurs zostanie udostępniony na koncie, z którego zostało złożone zamówienie w zakładce "Moje kursy".
W jaki sposób mogę zapłacić za wybrany kurs?
Wpłaty dokonuje się poprzez Przelewy24, PayPal, karty kredytowej lub przy pomocy tradycyjnego przelewu.
Jak długo zakupiony kurs będzie dostępny na moim koncie?
Zakupione materiały będą dostępne na koncie bez limitu czasowego.
Jakie są różnice między zakupem pojedynczego kursu, a dostępem w ramach subskrypcji?
Kupując pojedynczy kurs otrzymujesz go bez żadnych ograniczeń czasowych.

Wykupując dostęp do wszystkich kursów w ramach subskrypcji otrzymujesz do nich dostęp na czas wykupionej subskrypcji - na 1 miesiąc lub na 12 miesięcy. Kursy te można oglądać tylko online po zalogowaniu się na swoje konto.
Czy mogę pobrać kursy udostępnione w ramach subskrypcji?
Nie, kursy udostępnione w ramach subskrypcji można oglądać tylko online po zalogowaniu się na swoje konto.
Czy mogę pobrać zakupiony pojedynczy kurs?
Nie, nie ma możliwości pobierania kursów. Kursy można pobierać tylko online. Natomiast oczywiście można pobierać pliki dodatkowe dołączone do kursów.

Przeczytaj o programie Revit na naszym blogu

W artykułach napisanych przez naszych trenerów poznasz sposoby na usprawnienie swojej pracy w Revit.

Przejdź do bloga


Udało się! Kurs wylądował w koszyku.

Przejdź do koszyka

Aby dodać opinię, zaloguj się na swoje konto