Kurs AI - Sztuczna inteligencja w projektowaniu wnętrz

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje świat! Poznaj najnowsze narzędzia i techniki, które pomogą Ci pracować szybciej i wydajniej!

Ocena kursu: 5.0     (12 ocen) Kup w prezencie

Czego nauczysz się z tego kursu?

 • Podstawy działania sztucznej inteligencji
 • Efektywna komunikacja ze sztuczną inteligencją
 • Przygotowanie się na przyszłe trendy w branży
 • Wykorzystanie AI w projektowaniu wnętrz
 • Praca ze sztuczną inteligencją w SketchUpie
 • Edycja i zaawansowana postprodukcja z AI
 • Tworzenie rozmaitych grafik
 • Prawne aspekty AI
 • Generowanie różnych form tekstu

Ten kurs obejmuje

 • 5 godzin 40 minut
 • 35 lekcji
 • Certyfikat ukończenia
 • Materiały szkoleniowe
 • Poziom: podstawowy
 • Użyte programy:
Kup stały dostęp
do tego kursu za

447 zł
363,41 zł netto

Kup czasowy dostęp
do wszystkich kursów

od 149 zł/mies.

Sprawdź ofertę

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs jest idealny dla architektów, dekoratorów wnętrz oraz entuzjastów nowych technologii, którzy chcą wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji w swoich projektach. Niezależnie od tego, czy jesteś początkujący w dziedzinie AI, czy jesteś doświadczonym użytkownikiem chcącym poszerzyć swoją wiedzę, ten kurs zapewni Ci niezbędne umiejętności i udzieli wszelkich wskazówek, aby skutecznie stosować algorytmy uczenia maszynowego w Twojej pracy projektowej.

Program szkolenia opracowano z myślą o osobach początkujących. Lektor przedstawia materiał klarownie i przystępnie, a cały kurs podzielono na mniejsze tematyczne lekcje, aby ułatwić zrozumienie prezentowanych treści.

Wymagania

 • Kurs został przygotowany tak, aby nawet kompletny laik się w nim odnalazł. Nie musisz mieć żadnych kwalifikacji. Nawet jeśli po raz pierwszy spotykasz się z terminem "sztuczna inteligencja" to także możesz wziąć w nim udział.
 • Niektóre narzędzia omawiane podczas szkolenia są płatne. W większości można je jednak zastąpić darmowym Stable Diffusion, o którym dowiesz się w tym kursie wszystkiego: od jego instalacji, przez ustawienia i interfejs, po satysfakcjonujące rezultaty.
 • Żeby w pełni wykorzystać potencjał darmowej sztucznej inteligencji powinieneś posiadać kartę graficzną z przynajmniej 4GB VRAM.

Certyfikat po skończeniu kursu AI - Sztuczna inteligencja w projektowaniu wnętrz

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych kursów dostępnych na platformie cgwisdom.pl, po ukończeniu kursu AI - Sztuczna inteligencja w projektowaniu wnętrz otrzymasz certyfikat. Wystarczy, że przerobisz wszystkie lekcje i wygenerujesz zaświadczenie o przejściu kursu. Przeczytaj, jak pobrać certyfikat ukończenia kursu online.

Opinie uczestników kursu AI - Sztuczna inteligencja w projektowaniu wnętrz

 • Mateusz 06-12-2023 Wyróżniona opinia Opinia potwierdzona zakupem

  Rewelacyjny kurs przedstawiający ogromne zmiany, które czekają nas w najbliższych latach. Sztuczna inteligencja nie jest chwilową ciekawostką, a rewolucją, która dzieje się na naszych oczach. Kurs przyda się nie tylko osobom, które projektują wnętrza. Będzie też idealnym materiałem na początek nauki Stable Diffusion. Polecam!

 • Teresa Witkowska 28-11-2023 Wyróżniona opinia Opinia potwierdzona zakupem

  Świetnie przygotowany kurs - na czasie, niezbędny dla każdego, kto nie chce pozostać w tyle. Wszystkie narzędzia z AI, które szturmem zdobywają rynek, rozwijają się w zawrotnym tempie - tu podane są jak na tacy. Wspaniały autor i prowadzący zarazem - merytorycznie, , we właściwym tempie, zaciekawia doborem ciekawych programów. Od razu można wdrożyć jego wskazówki - sprawdziłam:)Ten kurs, to dobrze zainwestowane pieniądze, dziękuję :) Jeśli chcesz mniej pracować i zarabiać więcej - kup ten kurs. Rendering 2-3 sekundy a możliwości olbrzymie :)

 • Marcin Kotlarz 08-06-2024 Opinia potwierdzona zakupem

  Kurs naprawdę mi się podobał. Niestety mam parę uwag co do instalacji Stable Diffusion. Otóż przedstawiona wersja pracuje tylko z Pythonem 3.10. Stąd moje problemy przy instalacji. Pomimo posiadanych minimalnych wymagań sprzętowych podczas kliknięcia Generate wyskakiwał komunikat o małej ilości VRAM, dlatego też korzystałem z wersji online.

 • Aleksandra 10-05-2024 Opinia potwierdzona zakupem

  Świetny kurs, pomaga zrozumieć jak działa AI i jak ja wykorzystać, w spsoób świadomy :)

 • paola 14-04-2024 Opinia potwierdzona zakupem

  Kurs jest świetnym zasobem wiedzy o tym, jak AI rewolucjonizuje branżę projektowania wnętrz. Nie mogę się doczekać, aby zastosować tę wiedzę w praktyce.

 • Kinga Piwońska 09-04-2024 Opinia potwierdzona zakupem

  Kurs był doskonale zorganizowany i dostarczył mi wszystkich informacji, których potrzebowałem, aby zacząć korzystać z AI w projektowaniu wnętrz.

 • Patrycja Ślusarczyk - Grzywna 20-03-2024 Opinia potwierdzona zakupem

  Jestem zachwycony poziomem interaktywności kursu. Przykłady użycia AI w realnych projektach wnętrz były niezwykle pomocne.

 • Magdalena 13-02-2024 Opinia potwierdzona zakupem

  pomocny głównie od połowy gdzie przerabiałeś stable diffusion
  to było najcenniejsze, choć przyznam że pisanie maili przez ai zrobiło na mnie wrażenie
  Dzięki !

 • Paulina P 14-01-2024 Opinia potwierdzona zakupem

  Bardzo ciekawy kurs, obowiązkowy dla wszystkich osób pracujących w branży kreatywnej, które chcą być na bieżąco z nadchodzącymi zmianami.

 • Maja Wesołowska 11-12-2023 Opinia potwierdzona zakupem

  Świetny kurs, bardzo dużo wiedzy przedstawionej w przystępny sposób!

 • Maria Fusiek 26-11-2023 Opinia potwierdzona zakupem

  Bardzo dobrze przygotowanych kurs

 • Jan Skalski 25-11-2023 Opinia potwierdzona zakupem

  Kurs bardzo dobrze przygotowany, poprowadzony fachowo, dający świetne rozeznanie i wprowadzenie w temat. Niestety, właśnie z tego powodu 'nie zaprosiłbym' AI do współpracy, a na pewno nie w roli lidera kreującego niezależnie własne pomysły (zwłaszcza jeśli chodzi o generowanie wizerunków postaci). Zostawmy Vermeer'a, niech dalej spoczywa w pokoju, dla AI jest raczej za trudny. Myślę że obecnie AI jest to taki sobie 'pomagier' bez którego można się obyć. Może kiedyś 'dorośnie'.... ?
  p.s w kontekście powyższego, moim zdaniem, aktualnie dostęp do wszelkiego oprogramowania AI czy to na poziomie podstawowym czy profi powinien być całkowicie za darmo - tak by było uczciwie, jest za wcześnie na tzw. 'plany'.......

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE ZWIŃ


O czym jest kurs?

Ten kurs wprowadzi Cię w świat AI i pokaże jak sztuczna inteligencja wpływa na tradycyjne metody projektowania, otwierając nowe możliwości kreatywne. W ponad 5-godzinnym szkoleniu przedstawiono wyczerpująco jak bieżące technologie mogą ułatwić Ci codzienną pracę.

Zwróć uwagę na to, że wszystkie grafiki w tym tekście zostały wykonane przy pomocy AI.

Co to jest AI?

Sztuczna inteligencja - z języka angielskiego artificial intelligence (w skrócie AI) - choć wydaje się współczesnym osiągnięciem, ma swoje korzenie w latach 50. XX wieku. To dziedzina naukowa, która początkowo skupiała się na symulacji ludzkiego procesu myślenia. Przez dekady rozwijała się, przechodząc od prostych algorytmów do skomplikowanych systemów zdolnych do uczenia się i adaptacji.

Dzisiaj AI nie jest już tylko nowinką technologiczną. To rzeczywista rewolucja, umożliwiająca szybsze i bardziej efektywne projektowanie. Tempo rozwoju sztucznej inteligencji jest porażające. Obrazki poniżej zostały wygenerowane w dwóch różnych wersjach DALLE, które dzieli niecały rok.


AI zmienia zasady gry

Sztuczna inteligencja to nie jedno narzędzie, to szeroki wachlarz zniuansowanych rozwiązań, które zmieniają podejście twórców do ich pracy. Narzędzia do rozpoznawania obrazów umożliwiają wnikliwą analizę koncepcji projektowych. Algorytmy uczenia maszynowego aranżują układy funkcjonalne. Wspomagana przez AI technologia fotogrametrii ułatwia proces inwentaryzacji.

W kursie przedstawiono wszystkie te procesy i starannie je udokumentowano, abyś mógł je łatwo przyswoić i samodzielnie powtórzyć na własnych projektach.


SketchUp - powered by AI

Osobom z branży architektonicznej nie trzeba przedstawiać SketchUpa, ale czy wiesz, że istnieją już rozwiązania z dziedziny sztucznej inteligencji, które już dziś możesz wykorzystać bezpośrednio w tym oprogramowaniu?

Podczas realizacji tego szkolenia zobaczysz jak pionierskie rozszerzenia: ArkoAI, Veras i LookX rzucają wyzwanie uznanym programom typu V-Ray i Enscape. Synergia między AI, a tradycyjnymi narzędziami to stały trend w dynamicznie zmieniającej się branży kreatywnej.


Kreatywna sztuczna inteligencja

Generatywna AI, czy GenAI to sztuczna inteligencja wykorzystująca tzw. modele generatywne do generowania mediów. Modele uczą się wzorców z danych wejściowych, a następnie opracowują nowe dane o podobnych cechach. Co chciałbyś stworzyć najpierw: opis koncepcji projektowej, wiadomość do marudnego klienta, architektoniczny moodboard czy fotorealistyczną wizualizację? Ile wariantów potrzebujesz: pięć, dziesięć, sto?

W tych zadaniach pomogą Ci platformy: ChatGPT, DALL·E, Midjourney i Stable Diffusion, które nie tylko wspierają projektantów w ich pracy, ale stają się wręcz ich kreatywnymi partnerami. Wnoszą w końcu innowacyjne pomysły i sugerują błyskotliwe rozwiązania.


AI dostępne dla wszystkich

Stable Diffusion to innowacyjna technologia AI, udostępniana na zasadach otwartej licencji. Korzystanie z niej jest całkowicie darmowe. To przełom w demokratycznym dostępie do zaawansowanych narzędzi projektowych i bezprecedensowa szansa na odkrycie kreatywnych możliwości sztucznej inteligencji.

Znaczną część kursu poświęcono właśnie temu oprogramowaniu, tłumacząc od początku: jak je zainstalować i jak używać go aby osiągać najbardziej spektakularne rezultaty.


Etyczna i moralna sztuczna inteligencja

Chociaż AI stwarza wiele szans, to korzystanie z niej wiąże się również z licznymi wyzwaniami. Nowoczesne technologie należy wykorzystywać w sposób etyczny i odpowiedzialny, rozważając kwestie prywatności i bezpieczeństwa danych oraz przestrzegając ogólnych zasad prawa autorskiego.

W szkoleniu znalazło się także miejsce na refleksję nad zagadnieniami z dziedziny etyki i moralności. Mimo stawianych tej technologii wyzwań, sztuczna inteligencja oferuje niespotykane dotąd możliwości i rysuje fascynującą przyszłość, nie tylko dla branży projektowej.


ZOBACZ WIĘCEJ ZWIŃ

Lista filmów

 • 01.01 - Wstęp Zobacz darmową lekcję2 min 39 s
 • Co to jest AI?
 • 02.01 - Krótka historia AI Zobacz darmową lekcję5 min 36 s
 • 02.02 - Jak działa AI Zobacz darmową lekcję5 min 10 s
 • 02.03 - Jak uczy się AI 15 min 21 s
 • 02.04 - Komunikacja z AI 6 min 13 s
 • 02.05 - Wymagania sprzętowe 7 min 7 s
 • 02.06 - Skąd czerpać wiedzę o AI 3 min 37 s
 • Komunikacja z AI
 • 03.01 - Wstęp do konwersacji 5 min 43 s
 • 03.02 - Efektywny prompting 15 min 45 s
 • 03.03 - Interpretowanie obrazów 6 min 39 s
 • 03.04 - Praktyczne wykorzystanie GPT-4 4 min 56 s
 • 03.05 - Narzędzia zasilane sztuczną inteligencją 10 min 55 s
 • AI w projektowaniu
 • 04.01 - Automatyczna inwentaryzacja 10 min 2 s
 • 04.02 - Automatyczne układy funkcjonalne 11 min 11 s
 • 04.03 - Automatyczne kosztorysy 8 min 52 s
 • 04.04 - Jak rysuje się przyszłość 5 min 37 s
 • Podstawy tworzenia obrazów: txt2img i img2img
 • 05.01 - Midjourney 16 min 3 s
 • 05.02 - DALLE 14 min 17 s
 • 05.03 - Inne rozwiązania z branży wnętrzarskiej 10 min 53 s
 • AI w SketchUpie
 • 06.01 - ArkoAI 6 min 54 s
 • 06.02 - Veras 10 min 27 s
 • 06.03 - LookX 13 min 26 s
 • 06.04 - SketchUp Diffusion 19 min 11 s
 • Podstawy pracy z generatywną sztuczną inteligencją
 • 07.01 - Wprowadzenie 3 min 59 s
 • 07.02 - Instalacja Stable Diffusion 12 min 59 s
 • 07.03 - Modele 13 min 42 s
 • 07.04 - Interfejs 23 min 9 s
 • 07.05 - Tworzenie tekstur 7 min 24 s
 • Zaawansowany Stable Diffusion
 • 08.01 - LoRA 12 min 2 s
 • 08.02 - img2img 8 min 8 s
 • 08.03 - Inpainting 12 min 40 s
 • 08.04 - SDXL 7 min 55 s
 • 08.05 - ControlNET 14 min 7 s
 • 08.06 - Upscaling 7 min 51 s
 • Podsumowanie
 • 09.01 - AI, a prawa autorskie 14 min 23 s
 • 09.02 - Szanse i zagrożenia 6 min 40 s
 • Plik-do-kursu-ai-sztuczna-inteligencja-w-projektowniu-wnetrz

ZOBACZ WIĘCEJ ZWIŃ

W kursie zostały poruszone takie tematy jak:

 • Definicja sztucznej inteligencji
 • Podstawy procesów uczenia maszynowego
 • Historia sztucznej inteligencji
 • Działanie generatywnych sieci neuronowych
 • Rola konwolucyjnych sieci neuronowych
 • Omówienie wymagań sprzętowych
 • Efektywny prompting
 • Praktyczne wykorzystanie ChatGPT
 • Omówienie narzędzi zasilanych przez AI
 • Wykorzystanie AI w procesie inwentaryzacji
 • Tworzenie układów funkcjonalnych przy pomocy AI
 • Współpraca z AI przy kosztorysowaniu
 • Generowanie wnętrzarskich moodboardów
 • Optymalizacja procesów projektowych
 • Tworzenie unikalnych tekstur
 • Obsługa Midjourney
 • Interfejs DALL·E
 • Przegląd narzędzi AI z branży wnętrzarskiej
 • Sztuczna inteligencja w SketchUpie
 • Instalacja Stable Diffusion
 • Podstawy korzystania ze Stable Diffusion
 • Omówienie modeli generatywnych
 • Zaawansowana komunikacja z AI
 • Funkcja img2img
 • Inpainting
 • Upscaling
 • Prawo autorskie w kontekście AI
 • Przyszłość branży projektowej

Autor kursu

Piotr Kurpiewski Architekt, Grafik ocena: 5  

Z wykształcenia architekt, absolwent architektury i urbanistyki na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Z pasji grafik i edukator zafascynowany nowymi technologiami. Założyciel studia wizualizacji niuanse, w którym realizuje zlecenia z zakresu architektury, grafiki i projektowania przemysłowego. Twórca platformy ModelUp oferującej zaawansowane modele 3D przeznaczone do użytku w SketchUpie.


Kurs online AI - Sztuczna inteligencja - cena

Możesz kupić dostęp do kursu AI - Sztuczna inteligencja w projektowaniu wnętrz na dwa sposoby. Poniżej znajdziesz porównanie tych opcji, które pomoże Ci podjąć decyzję. Zdecyduj czy wolisz otrzymać dostęp do pojedynczego kursu bez ograniczeń, czy jednak preferujesz czasowy dostęp do wszystkich szkoleń online.

Najpopularniejsza
Subskrypcja
149 zł
za miesiąc
przy zobowiązaniu
na rok
Zakup tradycyjny
447 zł
płatne jednorazowo
Dostęp do wszystkich kursów na stronie
Nie
Dostęp tylko do jednego kursu
Tak
Dostęp nieograniczony czasowo
Tak
Dostęp tylko na czas trwania subskrypcji
Nie
Możliwość pobierania materiałów
Tak
Sprawdź ofertę   Dodaj do koszyka

Kup kurs w prezencie

Chcesz podarować komuś kurs w prezencie? To bardzo proste!
Gdy kupisz kurs, wyślemy do Ciebie specjalny voucher z kodem. Osoba, której go przekażesz, będzie mogła w dowolnym momencie z niego skorzystać i dodać kurs do swojego konta.

Dodaj do koszyka jako prezent

Najczęściej zadawane pytania

Czy otrzymam certyfikat po przerobieniu kursu?
Tak, po przerobieniu kursu można pobrać certyfikat pdf, który możemy zapisać na swoim komputerze. Do każdego z kursów wystawiany jest oddzielny certyfikat, który jest widoczny w prawym górnym rogu podstrony z danym kursem w panelu klienta.
Czy kursy dostępne są w wersji dvd czy elektronicznej?
Kursy dostępne są tylko w formie elektronicznej. Dzięki temu dostęp do nich jest natychmiastowy po dokonaniu przelewu.
Czy otrzymam fakturę VAT po dokonaniu zakupu?
Tak. Aby otrzymać fakturę należy podczas składania zamówienia zaznaczyć "Chcę otrzymać fakturę VAT" oraz uzupełnić potrzebne dane.
Jak szybko otrzymam dostęp do kursu?
Dostęp do kursu otrzymuje się kilka minut po wykonaniu przelewu.

W wypadku opłacenia zamówienia przelewem tradycyjnym czas realizacji zamówieni może zostać wydłużony od 1 do 3 dni roboczych.
Wybrałem kurs, który chcę kupić. Jak to zrobić?
Aby dokonać zakupu należy założyć konto, na którym zostanie udostępniony kurs. Następnie wybieramy materiał, który nas interesuje i dodajemy go do koszyka. Aby wyświetlić zawartość koszyka klikamy w "Mój koszyk”. Wówczas wyświetli nam się nasze zamówienie, możemy sprawdzić czy wszystko się zgadza oraz zaznaczyć czy chcemy otrzymać Fakturę VAT oraz wybrać formę płatności. Po akceptacji regulaminu i kliknięciu „zamów”, zostaniemy przekierowani do serwisu PayU poprzez, który możemy przelać pieniądze.

Po zaksięgowaniu pieniędzy kurs zostanie udostępniony na koncie, z którego zostało złożone zamówienie w zakładce "Moje kursy".
W jaki sposób mogę zapłacić za wybrany kurs?
Wpłaty dokonuje się poprzez Przelewy24, PayPal, karty kredytowej lub przy pomocy tradycyjnego przelewu.
Jak długo zakupiony kurs będzie dostępny na moim koncie?
Zakupione materiały będą dostępne na koncie bez limitu czasowego.
Jakie są różnice między zakupem pojedynczego kursu, a dostępem w ramach subskrypcji?
Kupując pojedynczy kurs otrzymujesz go bez żadnych ograniczeń czasowych.

Wykupując dostęp do wszystkich kursów w ramach subskrypcji otrzymujesz do nich dostęp na czas wykupionej subskrypcji - na 1 miesiąc lub na 12 miesięcy. Kursy te można oglądać tylko online po zalogowaniu się na swoje konto.
Czy mogę pobrać kursy udostępnione w ramach subskrypcji?
Nie, kursy udostępnione w ramach subskrypcji można oglądać tylko online po zalogowaniu się na swoje konto.
Czy mogę pobrać zakupiony pojedynczy kurs?
Nie, nie ma możliwości pobierania kursów. Kursy można pobierać tylko online. Natomiast oczywiście można pobierać pliki dodatkowe dołączone do kursów.

Przeczytaj o sztucznej inteligencji na naszym blogu

Spodobała Ci się praca z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj do artykułów na naszym blogu.

Przejdź do bloga


Udało się! Kurs wylądował w koszyku.

Przejdź do koszyka

Aby dodać opinię, zaloguj się na swoje konto