Jaki wybrać dobry kurs grafiki komputerowej dla początkujących?

Data publikacji: 11-12-2023  |  Data aktualizacji: 11-12-2023  | Autor: Mateusz Ciećwierz

Wybierając kurs grafiki komputerowej dla początkujących, szukasz szkolenia w którym bez zbędnej praktyki, przejdziesz do samodzielnej pracy nad swoimi projektami. W szkoleniach CG Wisdom uczysz się od praktyków i od pierwszych lekcji podążasz za poleceniami trenera, by dobrze zrozumieć omawiane zagadnienie. 

Jaki wybrać dobry kurs grafiki komputerowej dla początkujących?

Spis treści

  Każdy z nas codziennie ma do czynienia z grafiką komputerową. Nie musisz nawet włączać komputera lub używać swojego smartfona, by mieć z nią kontakt. Wystarczy, że weźmiesz do ręki książkę lub gazetę. Zaprojektowana okładka, logo lub ilustracje to przykłady grafiki komputerowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o grafice komputerowej, zajrzyj do wpisu z porównaniem grafiki wektorowej i rastrowej oraz do artykułu pt. Grafika 2D i 3D - jakie są najważniejsze różnice.

  Umiejętność tworzenia grafik komputerowych jest coraz bardziej przydatna na rynku pracy. W tym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę, wybierając kurs grafiki komputerowej dla początkujących. Poznasz najlepsze szkolenia online przygotowane przez ekspertów CG Wisdom. To niezbędne narzędzia pracy grafika komputerowego.

  Jaki wybrać dobry kurs grafiki komputerowej dla początkujących? - 01

  Dlaczego warto uczyć się grafiki komputerowej?

  Grafika komputerowa to nie tylko tworzenie pięknych obrazów i animacji na komputerze. Wbrew pozorom wcale nie jest ona zarezerwowana dla tych, którzy chcą zostać grafikiem komputerowym. Zobacz, w jakich dziedzinach znajduje zastosowanie grafika komputerowa. Może znajdziesz wśród nich tę, w której chcesz się rozwijać.

  • Architektura — grafika komputerowa ułatwia komunikację z klientem. Dzięki realistycznym wizualizacjom można zaprezentować i ocenić proponowane rozwiązania i projekty.
  • Projektowanie wnętrz — Tworzenie trójwymiarowych wizualizacji wnętrza to doskonały sposób na przekazanie swoich pomysłów. Poza tym, tworzenie modeli 3D wykorzystywanych np. w wizualizacjach to sposób na dodatkowy zarobek. Sprawdź, jak zarobiłem 170 tysięcy złotych na sprzedaży modeli 3D w Internecie.
  • Reklama i marketing — grafiki komputerowe są kluczowymi elementami identyfikacji marki. Wspierają tworzenie skutecznych i atrakcyjnych materiałów reklamowych i promocyjnych. Grafika komputerowa pomaga w kreowaniu wizerunku marki, produktu lub usługi. Od zaprojektowania logo i brandbooka, przez wszelkiego rodzaju materiały marketingowe, aż po projekt strony internetowej.
  • Edukacja i szkolenia — grafika komputerowa ułatwia przekazywanie wiedzy w ciekawy i angażujący sposób. Proste wykresy, schematy czy mapy to elementy graficzne, które uatrakcyjnią każde szkolenie czy lekcję.
  • Branża gier komputerowych — artyści tworzący digital art mogą zajmować się projektowaniem postaci, środowiska czy itemów w grach komputerowych.

  Jak widzisz, grafika komputerowa odgrywa ważną rolę w wielu branżach. Umiejętność obsługi programów takich jak Adobe Photoshop czy Adobe Ilustrator otworzy przed Tobą wiele zawodowych możliwości.

  Zdaniem eksperta
  Piotr KurpiewskiArchitekt, Grafik, Wykładowca PJATK w Warszawie
  Wybierając kurs grafiki komputerowej dla początkujących, zwróć uwagę na kilka kluczowych aspektów. Po pierwsze, upewnij się, że kurs obejmuje podstawy - od zrozumienia interfejsów użytkownika poświęconych grafice, takich jak Adobe Photoshop czy Illustrator, po fundamentalne zasady projektowania i kompozycji. Po drugie, warto szukać kursu, który oferuje praktyczne ćwiczenia i projekty, które umożliwią Ci bezpośrednie zastosowanie nowo nabytych umiejętności. Po trzecie, sprawdź kwalifikacje i doświadczenie instruktorów, aby mieć pewność, że uczysz się od ekspertów w swojej dziedzinie. Na koniec, nie zapomnij o opinii innych uczniów – recenzje i rekomendacje mogą być bardzo pomocne w podjęciu decyzji. Dobry kurs powinien być zbalansowany między teorią a praktyką, dostosowany do Twojego poziomu i stylu nauki.

  SPRAWDŹ KURSY ONLINE Z PROGRAMU ILLUSTRATOR

  Jak osoba początkująca może nauczyć się grafiki komputerowej?

  Oczywiście, możesz nauczyć się pracować w programach graficznych na własną rękę. Jeśli tylko masz dość czasu i samozaparcia... Metodą prób i błędów w końcu dojdziesz do optymalnych rozwiązań. Na pewno wiele się w tym czasie nauczysz. Ale czy na pewno chcesz poświęcać czas na samodzielne przekopywanie się przez zawiłości programów graficznych? Zamiast rozgryzać podstawy i zasady pracy w Photoshopie czy Illustratorze, zdobądź uporządkowaną wiedzę i praktyczne umiejętności. Nasze szkolenia z tworzenia wizualizacji 3D i grafiki komputerowej online pomogą Ci postawić pierwsze kroki. Przygotowaliśmy kursy grafiki komputerowej dla początkujących. Skorzystaj z nich, by nauczyć się pracować nad projektami w programach graficznych.

  Jaki wybrać dobry kurs grafiki komputerowej dla początkujących? - 02

  Jak wybrać dobry kurs grafiki komputerowej dla początkujących?

  Nauka podstaw grafiki komputerowej w szkoleniach online to świetny pomysł. Zaoszczędzisz dzięki temu mnóstwo czasu i od razu poznasz sprawdzone sposoby usprawniania i optymalizacji swojej pracy. Ale jak wybrać odpowiedni kurs? Jako osoba początkująca szukaj profesjonalnych kursów prowadzonych przez praktyków. Sprawdź, jakimi kryteriami warto się kierować, wybierając kurs Adobe Illustratora lub digital art dla początkujących.

  • Poziom trudności — kurs grafiki komputerowej dla początkujących powinien być dostosowany do Twojego poziomu wiedzy i umiejętności. Nie wybieraj kursu, który jest zbyt łatwy lub zbyt trudny. Nauka w nim nie zbliży Cię do Twojego celu.
  • Zakres tematyczny — Jako osoba początkująca nie wybieraj kursu, który jest zbyt długi i szczegółowy. Również zbyt krótki kurs i skupiony tylko na jednym aspekcie to nie najlepszy wybór. Poszukaj przekrojowego kursu, który da Ci narzędzia, by stworzyć swoje pierwsze grafiki czy wizualizacje. Zawsze sprawdź program szkolenia. W opisach naszych kursów grafiki komputerowej dla początkujących znajdziesz szczegółowe informacje o zakresie i temacie poszczególnych szkoleń.
  • Typ grafiki — Upewnij się, czy kurs, który wybierasz, dotyczy tego, czego naprawdę chcesz się nauczyć. Jeśli Twoim celem jest nauka tworzenia grafik rastrowych, postaw na kurs digital art. Gdy chcesz projektować grafiki wektorowe, np. skalowalne logotypy, schematy czy ilustracje — wybierz kurs Adobe Illustratora. Tworzenia grafiki 3D np. w formie fotorealistycznych wizualizacji wnętrz nauczysz się w kursach V-ray lub 3ds Max.
  • Metoda nauczania — Wybierz kurs, w którym to Ty panujesz nad tempem nauki. Wszystkie szkolenia dostępne na platformie CG Wisdom składają się z tematycznych nagrań wideo. Uporządkowane tematycznie lekcje dają Ci możliwość powtórzenia konkretnego zagadnienia. Co więcej, poszczególne nagrania są dość krótkie, dzięki temu możesz robić sobie przerwy w nauce.
  • Połączenie praktyki z teorią — Tworzenie grafik to konkretna umiejętność. Nie trać czasu na samą teorię. Dlatego szukając szkolenia, wybierz takie, w którym trener kładzie nacisk na praktykę w programie graficznym. W kursach CG Wisdom od pierwszych lekcji samodzielnie pracujesz i na swoim komputerze wykonujesz polecenia trenera. W naszych kursach z podstaw grafiki komputerowej nie zarzucamy Cię zbędną teorią i nieprzydatnymi zasadami. Zamiast tego od samego początku przemycamy sprawdzone wskazówki, aby Twoje pierwsze prace, projekty i grafiki były jeszcze lepsze.

  Jaki wybrać dobry kurs grafiki komputerowej dla początkujących? - 03

  Jaki dobry kurs grafiki komputerowej dla początkujących wybrać?

  Zastanów się, jakich programów graficznych chcesz się nauczyć. Nawet jeśli nie chcesz zostać grafikiem komputerowym, ucz się ze sprawdzonych źródeł.

  Kurs tworzenia wizualizacji 3D dla początkujących

  W ofercie CG Wisdom znajdziesz świetne kursy tworzenia fotorealistycznych wizualizacji wnętrz. To prawdziwa gratka dla architektów i projektantów wnętrz, którzy chcą wzbogacić swoją ofertę o wizualizacje lub wirtualne spacery. W kursie Corona Renderer dla 3ds Max - szkolenie dla początkujących od podstaw nauczysz się pracować w V-rayu, wiodącym narzędziu do tworzenia wizualizacji 3D.

  ZOBACZ KURSY ONLINE - SKETCHUP OD PODSTAW

  Szkolenie digital painting od podstaw

  Kurs digital painting dla początkujących od podstaw to obszerne szkolenie online, które przeprowadzi Cię przez tajniki Adobe Photoshopa. W programie szkolenia znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć na początek. To dobry wybór, by zacząć przygodę z grafiką rastrową, czyli malarstwem cyfrowym. Czekają na Ciebie lekcje wideo o podstawach doboru barw, pracy z kolorem i walorem, technikach rysowania i zasadach kompozycji. W kursie poznasz też wskazówki do dalszych ćwiczeń w Photoshopie.

  Jaki wybrać dobry kurs grafiki komputerowej dla początkujących? - 04

  Kurs grafiki wektorowej dla początkujących

  Szkolenie Adobe Illustrator dla początkujących od podstaw to dobre wprowadzenie w świat grafiki wektorowej. W programie szkolenia poznasz podstawowe narzędzie Illustratora i nauczysz się ich używać. Dzięki temu stworzenie logo, schematu lub prostego projektu nie będzie dla Ciebie problemem.

  Jaki wybrać dobry kurs grafiki komputerowej dla początkujących? - 05

  Wybór kursu grafiki komputerowej online — podsumowanie

  Kursy grafiki komputerowej dla początkujących, dostępne na platformie CG Wisdom to dobry wybór. W naszych szkoleniach poznasz krok po kroku tajniki programów graficznych i nauczysz się podstaw grafiki. W każdym kursie stawiamy na praktyczne umiejętności i od początku kształtujemy poprawne nawyki pracy. Wiedzę zdobytą podczas nauki w naszych szkoleniach, możesz uzupełnić informacjami z naszych darmowych tutoriali Illustratora czy poradnikach Photoshop. Przekonaj się, że nauka grafiki z nami to przyjemność.

  Autor

  Mateusz Ciećwierz Architekt, grafik 3d

  Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Założyciel serwisu CG Wisdom. Autor ponad 25 kursów z oprogramowania 3ds Max i V-ray. Fan gier, komiksów i starych samochodów.

  Przeczytaj o programie Illustrator na naszym blogu