Kurs jest poświęcony oprogramowaniu: Graphisoft Archicad w wersji 25. To popularny w branży architektonicznej, przyjazny dla użytkownika i kompletny program BIM o olbrzymich możliwościach. Tutorial prezentuje skuteczne i efektywne prowadzenie całego procesu inwestycyjnego na przykładzie niedużej łazienki: od koncepcji, przez projekt techniczny, aż po przekonujące wizualizacje
Z punktu widzenia praktyka
Autorka jest czynną architektką, prowadzi swoje biuro projektowe w Katowicach. Udziela praktycznych porad i proponuje gotowe, sprawdzone rozwiązania, z których sama korzysta. Program szkolenia jest ułożony w taki sposób, jakby było to faktycznie komercyjne zlecenie. Zaczyna się więc od inwentaryzacji, niezbędnej do przygotowania pierwszych koncepcji. Następnie przechodzi przez proces tworzenia pełnej dokumentacji ze wszystkimi technicznymi szczegółami. Kończy się wreszcie na opracowaniu wizualizacji przy pomocy wbudowanego silnika renderującego. Kurs przygotuje Cię więc do samodzielnego podejmowania tego typu pracy w przy
Rysunki techniczne łazienki w Archicadzie
Podstawą komunikacji w architekturze są rysunki techniczne. Dobre opanowanie umiejętności tworzenia czytelnych rzutów jest w tej branży absolutnie niezbędne. To inwestycja na przyszłość, która pozwoli Ci błyskawicznie inwentaryzować i bez trudu realizować zróżnicowane koncepcje. Znajdziesz wszystko: od elementów konstrukcyjnych, przez aranżację wnętrza, legendę i wymiarowanie, aż po specjalistyczne oznaczenia wod-kan oraz eksport dokumentacji do druku. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak sprawnie przygotować swoje arkusze, korzystać z autotekstu i stworzyć swoją tabelkę rysunkową to koniecznie zajrzyj do tego kursu!
Wykorzystanie gotowych bibliotek obiektów w Archicadzie
Nie wszystko trzeba rysować samodzielnie. Archicad dysponuje własną biblioteką popularnych zasobów. Pomijając stolarkę okienną i drzwiową, oprogramowanie importuje również zewnętrzne modele w formacie .3ds (3ds Max), .skp (SketchUp) oraz natywne pliki .gsm i .gdl. Program obsługuje nie tylko pliki trójwymiarowe, ale także elementy 2D: rozwinięcia ścian, symbole elektryczne czy graficzne. Gotowe zasoby znacznie przyspieszają pracę i automatyzują tworzenie kompletnej dokumentacji. W tym materiale poznasz sposoby ich importowania i obsługi.
2D i 3D
Pracując nad projektem w Archicadzie tworzy się jednocześnie w obu standardach: 2D i 3D. Oznacza to, że przygotowując płaskie rysunki równolegle wykonuje się także trójwymiarowy model. Dobra synchronizacja tych dwóch standardów sprawia, że dużo łatwiej otrzymuje się rozwinięcia ścian, przekroje poprzeczne czy geometrię wyjściową do wizualizacji. W tutorialu poświęcono tym zagadnieniom szczególnie dużo czasu.
Wizualizacje łazienki w Archicadzie
Skoro dokumentacja techniczna to język, którym posługują się powszechnie branżyści w architekturze, to wizualizacje są najpopularniejszym środkiem komunikacji z klientami. Na bliskich rzeczywistości obrazkach nawet laik zobaczy wszystkie detale i oceni jakość projektowanej przestrzeni. Z tego kursu dowiesz się jak ustawiać kamery i oświetlenie sztuczne oraz jak kontrolować funkcje renderingu. To wszystko pomoże Ci przygotować fotorealistyczne wizualizacje, które uzupełnią Twoją projektową wizję.
Ewelina 25-08-2022 Wyróżniona opinia Opinia potwierdzona zakupem
Jakub 01-07-2022 Wyróżniona opinia Opinia potwierdzona zakupem
Ania 09-05-2022 Wyróżniona opinia Opinia potwierdzona zakupem
Karolina Sanecka 12-09-2024 Opinia potwierdzona zakupem
Katarzyna 10-01-2024 Opinia potwierdzona zakupem
Amadeusz Rak 23-11-2023 Opinia potwierdzona zakupem
Ewelina 05-09-2023 Opinia potwierdzona zakupem
Daria Sieradzka 21-03-2023 Opinia potwierdzona zakupem
Łukasz 13-03-2023 Opinia potwierdzona zakupem
Magdalena 25-02-2023 Opinia potwierdzona zakupem
Iwona 27-01-2023 Opinia potwierdzona zakupem
Marzena 18-12-2022 Opinia potwierdzona zakupem
ANETA 18-10-2022 Opinia potwierdzona zakupem
Natalia Grysztar 17-05-2022 Opinia potwierdzona zakupem
Bogusia Sierocka 06-03-2022 Opinia potwierdzona zakupem
Katarzyna R. 17-01-2022 Opinia potwierdzona zakupem