Revit - Jak zrobić przekrój łamany? Poradnik, tutorial

Data publikacji: 19-04-2019  |  Data aktualizacji: 30-03-2020  | Autorka: Agnieszka Zakrzewska-Kowalska

Revit - Jak zrobić przekrój łamany? Poradnik, tutorial


W poprzednim poradniku opisywaliśmy jak zrobić przekrój w programie Revit. Dziś natomiast zobaczycie jak wykonać przekrój łamany.

Żeby go zrobić musimy najpierw stworzyć standardowy przekrój, który następnie możemy edytować. Po jego utworzeniu musimy wrócić do widoku rzutu kondygnacji, na której tworzyliśmy dany przekrój.

Revit - Jak zrobić przekrój łamany? Poradnik, tutorial

Następnie:

1. Zaznaczymy przekrój klikając lewym przyciskiem myszy na linię przekroju.

2. W momencie, gdy przekrój jest aktywny podświetla się na niebiesko, a na środku linii przekroju pojawia się znaczek w formie odwróconej litery Z.


Revit - Jak zrobić przekrój łamany? Poradnik, tutorial - 02

3. Należy kliknąć na niego lewym przyciskiem myszy i przesunąć myszkę dowolnie w górę lub w dół, co spowoduje, że utworzy nam się linia łamana

Revit - Jak zrobić przekrój łamany? Poradnik, tutorial - 03


Tym samym uzyskamy przekrój łamany. Żeby  zobaczyć jak się zmienił nasz przekrój należy ponownie otworzyć widok tego przekroju.  
  

W celu przygotowania artykułu został użyty przykładowy plik programu Revit (rac_basic_sample_project.rvt), który jest domyślnie instalowany wraz z programem. 

Jeśli chcesz lepiej poznać ten program, to sprawdź nasz kurs online z programu Revit i zacznij naukę już dziś.

Pozdrawiamy serdecznie :)

Autorka

Agnieszka Zakrzewska-Kowalska

Absolwentka Wydziału Architektury. Doświadczenie projektowe zdobywała w biurach konstrukcyjnych, a obecnie w biurze architektonicznym w Warszawie. Prywatnie miłośniczka motoryzacji. Prowadzi stronę www.architektpisze.pl

Przeczytaj o programie Revit na naszym blogu