Inventor - Jak zmienić tło - Tutorial, poradnik

Data publikacji: 19-03-2018  |  Data aktualizacji: 26-04-2023  | Autor: Mateusz Lasek

Inventor - Jak zmienić tło - Tutorial, poradnik


W ostatnim poradniku pokazałem wam, jak zmienić jednostki w programie Inventor. Kolejnym małym tematem i wskazówką, którą chcę pokazać jest wybór standardowych kolorów obszaru pracy programu Inventor. Aby przejść do ustawień aplikacji należy po uruchomieniu programu Autodesk Inventor, nie uruchamiając żadnych części ani złożeń przejść z głównego okna dialogowego do polecenia "Plik" i wybrać jak na poniższym zrzucie okienko "Opcje". Po otwarciu okienka przechodzimy do zakładki "Plik" i tam możemy już skonfigurować nasz "szablon domyślny". Więcej o Inventorze nauczysz się w naszych kursach Inventor online.

Inventor - Kolory Aplikacji - Ustawianie domyślnego koloru okien i tła

Dlaczego akurat mówię o kolorach? Otóż z jednej bardzo prostej przyczyny. Pracując przez kilka lat po kilka dobrych godzin przed komputerem wiem jak bardzo jest to męczące dla oczu. Ze swojego doświadczenia zalecam Wam byście używali jak najwięcej ciemnego tła. Osobiście pracuję na opcjach "Duży kontrast" . Uważam, że czarne tło mniej męczy oko, a szkice które na nim tworzę są bardziej widoczne :)

Inventor - Jak zmienić tło - Tutorial, poradnik - 01

Odbicia mam ustawione natomiast na "Chrome.dds". Inne ustawienia po prostu mi się nie podobają. Nie lubię gdy na moich modelach na etapie projektowania odbijają się różne mapy i tekstury. (Co ma miejsce na przykład po wybraniu mapy "ParkingLot.dds").

Jeśli chcesz nauczyć się programu Inventor, to zachęcamy do zapoznania z kursem Inventor dla początkujących od podstaw online.


Pozdrawiamy! 

Przeczytaj o programie Inventor na naszym blogu

Chcesz poznać program Inventor? Sprawdź nasz darmowy kurs online!