Inventor - jak zmienić jednostki? Tutorial, poradnik

Data publikacji: 19-03-2018  |  Data aktualizacji: 26-04-2023  | Autor: Mateusz Lasek

Inventor - jak zmienić jednostki? Tutorial, poradnik


W tej serii krótkich poradników pokażę Wam jak skonfigurować kilka ciekawych opcji w programie Autodesk Inventor Professional 2018. Są to podstawowe elementy, z którymi jednak mogą borykać się osoby zaczynające przygodę z tym oprogramowaniem. Tak zresztą tak jak było to  w moim przypadku :). Na początek zajmiemy się zmianą jednostek w Inventorze.

Inventor - Jednostki - zmiana jednostek z cal na mm

Wiele razy uruchamiając polecenie "Nowy-Część" automatycznie w moich szkicach zastosowane były jednostki cal. By zmienić je w danej części oczywiście można otworzyć z zakładki "Narzędzia" polecenie "Ustawienia dokumentu" , następnie "Jednostki" i tam wybrać interesujące nas ustawienia miar.  

Inventor - jak zmienić jednostki? Tutorial, poradnik - 01

Takie rozwiązanie spowoduje że w naszym pliku części będą obowiązywały wybrane jednostki, jednak to nie gwarantuje nam że przy tworzeniu nowej części, jednostki te będą zachowane. Żeby tak się stało najlepiej jest skonfigurować szablon domyślny naszej aplikacji. Aby to uczynić, po uruchomieniu programu Autodesk Inventor, nie uruchamiając żadnych części ani złożeń przechodzimy z głównego okna dialogowego do polecenia "Plik" i wybieramy jak na poniższym zrzucie okienko "Opcje". Po otwarciu okienka przechodzimy do zakładki "Plik" i tam możemy już skonfigurować nasz "Szablon domyślny".

Inventor - jak zmienić jednostki? Tutorial, poradnik - 02

Teraz możemy wybrać interesujące nas jednostki a także normę-standard rysunku w którym będziemy tworzyć nasze szkice, projekty i części.

Jeśli chcesz nauczyć się programu Inventor, to zachęcamy do zapoznania z naszym kursem online - Inventor 2022 od podstaw. Sprawdź też nasze pozostałe kursy Inventor online.

Pozdrawiamy!

Przeczytaj o programie Inventor na naszym blogu

Chcesz poznać program Inventor? Sprawdź nasz darmowy kurs online!