3dsky - Strona z darmowymi modelami 3d i teksturami

Data publikacji: 08-01-2019  |  Data aktualizacji: 30-03-2020  | Autor: Kamila Jach

3dsky - Strona z darmowymi modelami 3d i teksturami


3dsky- strona z modelami i teksturami-  01

Serwis 3dsky oferuje bardzo bogatą bazę modeli 3d oraz tekstur. Jak widzimy powyżej na screenie strony 3dsky baza ta została posegregowana na liczne kategorie oraz jeszcze liczniejsze podkategorie, które przyśpieszają wyraźnie poruszanie się po stronie. Na serwisie znajdziemy bardzo dobrej jakości modele i materiały. Baza jest na tyle różnorodna, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

3dsky- strona z modelami i teksturami- 07

Jak korzystać z 3dsky?

Warto na początek zaznaczyć, że aby móc korzystać z materiałów oferowanych przez serwis trzeba się zarejestrować. Panel do tego znajduje się po prawej stronie na pasku górnym. Rejestracja jest w pełni darmowa.

3dsky- strona z modelami i teksturami- 03

Serwis oferuję bazę modeli 3d oraz tekstur darmowych oraz płatnych. Są one specjalnie oddzielone. Domyślnie wyświetlanie jest od najnowszych umieszczonych plikow - Data. W każdej zakładce, do której wejdziemy widnieje na górze pasek, który pozwala nam wybrać czego poszukujemy. Możemy wyszczególnić, że interesują nas tylko darmowe obiekty, zaznaczając - FREE. Dziennie możemy pobierać do 3 darmowych modeli. Jeśli będziemy chcieli pobrać więcej niż trzy modele, to musimy zasilić swoje konto. Ewentualnie można założyć dodatkowe konto na inny adres e-mail :). Wybierając ikonę PRO decydujemy się natomiast na płatną bazę modeli i tekstur.

3dsky- strona z modelami i teksturami- 09


Będąc użytkownikiem serwisu 3dsky mamy możliwość dodawania na niego własnych modeli. Możemy tego dokonać za pomocą zakładki Database "Add 3D model", która wyświetla się zawsze w górnym prawym rogu.


3dsky- strona z modelami i teksturami- 04

Wejdźmy w dowolną kategorię, niech to będzie Wood. Na górze mamy pasek selekcji. Poza zaznaczeniem czy interesują nas modele darmowe czy płatne, w niektórych kategoriach plików znajdziemy jeszcze dodatkową opcję selekcji, jaką jest wybór stylu.

3dsky- strona z modelami i teksturami- 05

To co jest duża zaletą serwisu prócz bogatej bazy przejrzyście posegregowanej, jest podgląd. Najeżdżając na wybrany plik, w tym wypadku drewna, wyświetla nam się podgląd, który jest duży i pozwala bez wchodzenia w plik, zobaczyć jak się prezentuję.

3dsky- strona z modelami i teksturami- 06

Natomiast wchodząc w wybrany element możemy go pobrać - DOWLOAD, ale także poczytać o specyfikacji. Na przykład dowiedzieć się jakiej rozdzielczości jest dana tekstura i w jakim formacie zapisana. W jakim rozszerzeniu jest dany model 3d i w jakim programie był tworzony.


3dsky- strona z modelami i teksturami- 08

Baza 3dsky jest ogromna. W samej bazie FREE mamy szeroki wybór, bardzo rozmaitych obiektów. Znajdziemy tu modele 3d tzw. perełki, które ciężko znaleźć i czasem przetrząsa się cały internet w ich poszukiwaniu.

Polecam zapoznać się ze stroną.


Zachęcamy również do zapoznania się z naszą oferta kursów online z zakresu grafiki 3d i nie tylko.

Pozdrawiamy! :)  


Autor

Kamila Jach

Absolwentka architektury wnętrz. Autorka wielu poradników z programu Sketchup.

Przeczytaj o programie na naszym blogu