Wydruk 3d rzeźby wykonanej w Zbrushu

Data publikacji: 11-07-2016  |  Data aktualizacji: 31-03-2020  | Autor: Mateusz Ciećwierz

Wydruk 3d rzeźby wykonanej w Zbrushu


Część z was pamięta pewnie popiersie wykonane przez Mateusza Dunaja na potrzeby kursu ZBrush z ludzkim popiersiem. Jako, że rzeźba ta idealnie nadaje się do wydrukowania postanowiliśmy skorzystać z usług zaprzyjaźnionej firmy Monekyfab, aby model 3d zmaterializować :).

Rzeźba została wydrukowana na podstawie pliku obj wyeksportowanego bezpośrednio z Zbrusha na drukarce Monkeyfab Prime3D, z wykorzystaniem  materiału PLA. Wydruk powstał na warstwie 0.2mm i trwał około 12 godzin. Prezentowany model nie został poddany obróbce po wydruku.

Doczekaliśmy się ciekawych czasów, gdy wykonywane przez nas modele 3d możemy wydrukować w domowym zaciszu. Są to oczywiście początki tej technologii i obecnie nie każdy może pozwolić sobie na takie urządzenie, ale kto wie czy za 5 lat drukarka 3d nie będzie stała już w co drugim domu :). Autor

Mateusz Ciećwierz Architekt, grafik 3d

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Założyciel serwisu CG Wisdom. Autor ponad 25 kursów z oprogramowania 3ds Max i V-ray. Fan gier, komiksów i starych samochodów.