Data publikacji: 28-06-2024 | Data aktualizacji: 28-06-2024 | Autor: Mateusz Ciećwierz
Data publikacji: 28-06-2024 | Data aktualizacji: 28-06-2024 | Autor: Mateusz Ciećwierz
Przeczytaj artykuł i sprawdź dobre pomysły na przechowywanie ubrań i nie tylko. Składowanie i przechowywanie rzeczy nie oznacza, że stoją one spakowane w kartonach pod ścianą. Wręcz przeciwnie. Cała sztuka organizacji mieszkania polega na tym, by każdy przedmiot miał swoje miejsce. W naszym artykule poznasz sposoby na przechowywanie w małym mieszkaniu. Podpowiemy, jak optymalnie wykorzystać przestrzeń, by wnętrze było estetyczne i funkcjonalne.
Na początku zastanówmy się, dlaczego przechowywanie rzeczy w małym mieszkaniu sprawia tyle trudności.
Przede wszystkim ograniczona przestrzeń sprawia, że w niewielkim mieszkaniu brakuje miejsca na składowanie dużej ilości przedmiotów. A brak dodatkowych pomieszczeń jak spiżarnia czy garderoba wymusza przechowywanie rzeczy w pokojach. Z ograniczoną przestrzenią wiąże się też problem niewystarczającej liczby szaf, szafek i schowków. Częściowo możesz mu zaradzić wybierając meble z funkcją przechowywania - opowiemy o tym w dalszej części artykułu. Zawsze jednak dojdziesz do momentu, gdy mieszkanie będzie zoptymalizowane pod kątem przechowywania, ale wciąż będzie w nim za mało miejsca. W takiej sytuacji musisz wrócić do pierwszego kroku w organizacji przechowywania w mieszkaniu - selekcji.
Naucz się projektować wnętrza w kursach online
Ostra selekcja przedmiotów to pierwszy krok w organizacji przechowywania w mieszkaniu. Zastanów się, które rzeczy są Ci potrzebne, a bez których możesz się spokojnie obejść. W internecie znajdziesz wiele poradników efektywnego sprzątania i organizacji. Punktem wyjścia każdego z nich jest eliminacja zbędnych przedmiotów. Nie ma sensu tracić czasu i energii na wymyślanie miejsca na zbędne rzeczy, których jedyną rolą jest zagracanie przestrzeni.
Dopiero gdy pozbędziesz się nadmiaru przedmiotów, możesz zacząć zastanawiać się nad najlepszym miejscem dla każdej rzeczy. Staraj się utrzymywać porządek i odkładać rzeczy na miejsce. To szczególnie ważne zwłaszcza w małym mieszkaniu, które, jak dobrze wiesz, zagraca się w błyskawicznym tempie. Z czasem przekonasz się, że przebywanie w pomieszczeniu, gdzie wszystko ma swoje miejsce, jest przyjemniejsze. I zaczniesz krytycznie patrzeć na nowe zakupy czy zbędne przedmioty.
W małym mieszkaniu każda przestrzeń powinna być dobrze wykorzystana. Dlatego zainteresuj się meblami z funkcją przechowywania. Na rynku dostępnych jest mnóstwo funkcjonalnych mebli w różnych stylach. Z pewnością znajdziesz coś, co wpisze się w wystrój całego mieszkania.
Pamiętaj, że każda przestrzeń jest cenna, dobrze ją wykorzystaj. Wielofunkcyjne meble, np. kanapa ze schowkiem ułatwiają organizację. Wybierz je, gdy chcesz połączyć estetykę z funkcjonalnością.
Tego typu meble cieszą się ogromną popularnością. Dlatego znajdziesz je w każdym sklepie meblowym. WybW popularnych sklepach meblowych możesz obejrzeć propozycje efektywnego przechowywania w różnych pomieszczeniach.
Najpopularniejsze meble do przechowywania:
Meble nie są jednym miejscem, gdzie możesz przechowywać rzeczy. Gdy już upewnisz się, że każda przestrzeń pod łóżkiem i biurkiem jest wykorzystana, a w kanapie mieszczą się zimowe swetry, zastanów się nad przechowywaniem pionowym.
Ten typ przechowywania polega na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni pionowej w mieszkaniu przez montaż półek, szafek i organizerów na ścianach i meblach. To skuteczna strategia, która pozwoli zaoszczędzić miejsce i ułatwi utrzymywanie porządku.
Oto kilka przykładów pionowego przechowywania w mieszkaniu:
Dobre przechowywanie w mieszkaniu to sprytne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Skorzystaj ze sposobów przedstawionych w artykule, aby nawet niewielkie mieszkanie wyróżniało się funkcjonalnością i estetyką. W projektowaniu małego mieszkania przyda Ci się również znajomość optycznych sztuczek, dzięki którym wizualnie powiększysz przestrzeń. Poznasz je w naszym artykule - Projekt małego mieszkania - jak uzyskać maksimum z minimum.
Liczba dostępnych kursów: 35
Łączny czas trwania kursów: 186 godzin
Liczba dostępnych kursów: 29
Łączny czas trwania kursów: 340 godzin
Liczba dostępnych kursów: 23
Łączny czas trwania kursów: 128 godzin
Liczba dostępnych kursów: 15
Łączny czas trwania kursów: 80 godzin
Szukasz czegoś innego?