Gdzie mogę znaleźć tekstury?

Data publikacji: 02-03-2016  |  Data aktualizacji: 31-03-2020  | Autor: Mateusz Ciećwierz

Gdzie mogę znaleźć tekstury?


Część z was na pewno zna tę stronę, ale nie raz przekonałem się o tym, że jednak nie wszyscy. Według mnie bezapelacyjnie najlepszym serwisem z  darmowymi teksturami jest www.cgtextures.com

Znajdziemy tam praktycznie wszystko co jest nam potrzebne. Tekstury zazwyczaj są w wysokich rozdzielczościach i co najlepsze często można pobrać od razu wersje bezszwowe, dzięki czemu zaoszczędzimy czas. Jedynym warunkiem korzystania z serwisu jest zarejestrowanie się. Istnieje również limit 15mb  danych, które możemy pobrać w ciągu 24 godzin. Jednak jeśli będziemy ściągać rzeczy, które są nam naprawdę potrzebne to 15 mb wystarcza w 100%. Niektóre tekstury w wysokich rozdzielczościach dostępne są jedynie dla osób, które wykupiły Membership. Jeśli bylibyście zainteresowani to najniższa opłata wynosi 59 € + VAT, więc nie jest to też wielka kwota biorąc pod uwagę ilość tekstur, do których dostajemy dostęp.

Poza cgtexutres istnieją również inne strony gdzie możemy znaleźć darmowe tekstury np:

www.texturez.com

www.10ravens.com

www.texturemate.com

www.textureking.com

Miłego teksturowania!

Autor

Mateusz Ciećwierz Architekt, grafik 3d

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Założyciel serwisu CG Wisdom. Autor ponad 25 kursów z oprogramowania 3ds Max i V-ray. Fan gier, komiksów i starych samochodów.

Przeczytaj o programie na naszym blogu