Chcąc zacząć korzystać z Archicada musimy się zastanowić, w
jaki sposób będziemy chcieli z niego korzystać. Mamy do wyboru kilka wersji
programu:
- Wersja trial – jest to wersja 30 dniowa, darmowa.
Dzięki niej możemy zainstalować program, zapoznać się z jego interfejsem,
sprawdzić jak będzie nam się pracować w takim środowisku i zdecydować czy
chcielibyśmy produkt zakupić w wersji pełnej. Do ściągnięcia z oficjalnej
strony Archicada, lub polskiej.
- Wersja edukacyjna – jest to wersja przeznaczona dla studentów, lub osób, które uczą się programu w trakcie kursów. Rejestrując się na stronie i podając swoje dane otrzymujemy 1-roczny dostęp do programu za darmo. Rejestracja odbywa się po zalogowaniu na stronie www.myarchicad.com, po utworzeniu swojego konta mamy dostęp do rejestracji, wypełniamy potrzebne dane i czekamy około 2 tygodni na zweryfikowanie zgłoszenia. Odpowiedź wraz z numerem seryjnym przychodzi do nas mailem.
- Pełna wersja – jest to dostęp do pełnych wersji Archicada, przeważnie do wyboru dwie ostatnie wersje programu. Ta wersja jest już oczywiście płatna, zgodna z cennikiem dystrybutora. Mamy też możliwość zakupu programu Archiclub w ramach, którego możemy skorzystać ze zniżek na inne oprogramowanie.
- Wersja StartEdition - ta wersja różni się zdecydowanie od pełnej wersji programu, jest pozbawiona kilku opcji i w takim wypadku też tańsza od pełnej wersji. StartEdition jest polecana dla osób, które projektują małe kubaturowo obiekty i wnętrza.
Tak jak widzicie są wersje Archicada, które nie wymagają opłat. Natomiast przeważnie wiążą się z jakimś okresem korzystania z programu. Jeżeli chcielibyście nauczyć się nowych rzeczy z zakresu programu lub podszlifować swoje umiejętności zapraszamy do skorzystania z naszej oferty kursów Archicada, które znajdują się na stronie.
Pozdrawiam! :)