Archicad – Widok 3D w dobrej jakości na wydruku - Poradnik, tutorial

Data publikacji: 06-04-2020  |  Data aktualizacji: 06-04-2020  | Autor: Daria Janik

Archicad – Widok 3D w dobrej jakości na wydruku - Poradnik, tutorial


Kiedy dopiero zaczynamy swoją przygodę z programem Archicad i powoli nabieramy doświadczenia, zaczynają się pojawiać pewne problemy, z którymi nie zawsze jesteśmy sobie poradzić, a mocno utrudniają prace.

Jednym z nich jest kwestia wydruku widoku 3D w formie aksonometrii czy perspektywy w dobrej jakości. Kiedy zapiszemy go jako widok i  przeniesiemy na arkusz poprzez przeniesienie go w organizatorze lub bezpośrednio z mapy widoków to mamy go w jego oryginalnej wielkości, który wypełnia format A4 ma rozdzielczość 72 DPI czyli bardzo małą. Uwidacznia się to po przybliżeniu grafiki, bo wtedy widok staje się plamą pomieszanych pikseli.

Archicad – Widok 3D w dobrej jakości na wydruku - 02

Rozwiązaniem problemu jest skorzystanie z opcji „Dokument 3D”, którą możemy znaleźć przechodząc w pasku menu do opcji „Dokument”, a następnie „Narzędzia dokumentacji” lub w menu kontekstowym w widoku 3D po naciśnięciu prawego przycisku myszy.

Archicad – Widok 3D w dobrej jakości na wydruku - 03

Po umieszczeniu tak utworzonego dokumentu 3D aksonometrii lub perspektywy  na arkuszu mamy ten widok w doskonałej jakości, niezależnie od jego formatu, ponieważ jest on ostry w każdej skali.

Archicad – Widok 3D w dobrej jakości na wydruku - 04

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat tego programu, to sprawdź nasz - Kurs Archicad 20 od podstaw.


Pozdrawiam!  

Autorka

Daria Janik

Studentka II stopnia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Założycielka Koła Naukowego „BIMiś”, w ramach którego prowadzi szkolenia z obsługi programów BIM. Pasjonuje się fotografią i sportami siłowymi.

Przeczytaj o programie Archicad na naszym blogu