Archicad - Jak zmienić kolor tła - Tutorial, poradnik

Data publikacji: 07-01-2019  |  Data aktualizacji: 30-03-2020  | Autorka: Iza Łuszczkiewicz

Archicad - Jak zmienić kolor tła - Tutorial, poradnik


Kiedy zmieniamy program, w którym pracujemy chcemy dostosować sposób pracy do tego, aby było nam najwygodniej. Częstą zmianą jest przerzucenie się z Autocada na Archicada lub odwrotnie. Standardem pracy w Autocadzie jest czarne tło, na którym pracujemy na kolorowych elementach. W Archicadzie natomiast jest to białe tło. Jak to pogodzić? I jak zmienić kolor tła w Archicadzie? Odpowiedź na to poniżej.

Problem ze zmianą koloru tła w  Archicadzie wiąże się tak na prawdę tylko z tym, że opcja, która nam to umożliwia nie jest w tak oczywistym miejscu jakby nam się wydawało. Aby zmienić tło należy wybrać opcje Siatki Modularnej znajdującej się w pasku Standard.

Archicad - Jak zmienić kolor tła - Tutorial, poradnik 01

Po wybraniu tych opcji mamy do wyboru kolor tła, jeżeli klikniemy na kwadrat pod napisem tło. Jeżeli chcemy pracować na kolorze niestandardowym to też jest taka możliwość, gdyż wybieramy go z  mieszalnika. Klikając Ok akceptujemy zmiany i możemy pracować na kolorze, który wybraliśmy.

Archicad - Jak zmienić kolor tła - Tutorial, poradnik 02

Jeżeli macie ochotę pogłębić swoją wiedzę na temat programu to zapraszamy do zapoznania się z ofertą kursów Archicada, które znajdziecie na stronie.

Pozdrawiamy! :)

    

Autorka

Iza Łuszczkiewicz Architekt

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Prowadzi swoje biuro architektoniczne w Katowicach. Swoją działalność zawodową łączy z prowadzeniem szkoleń w zakresie obsługi Archicada.

Przeczytaj o programie Archicad na naszym blogu