Archicad - Jak wstawić zdjęcie? Poradnik, tutorial

Data publikacji: 12-11-2019  |  Data aktualizacji: 30-03-2020  | Autorka: Iza Łuszczkiewicz

Archicad - Jak wstawić zdjęcie? Poradnik, tutorial


W przypadku Archicada w dokumentacji technicznej możemy wykorzystywać oprócz standardowych rysunków technicznych również plików z  innymi rozszerzeniami. Częstym wyborem są pliki graficzne lub PDF, na których mamy pokazane jakiś detale albo oferty. Nie chcemy tych elementów specjalnie przerysowywać,  ale dołączyć do konkretnego rysunku. W jaki sposób możemy to zrobić? O tym w dzisiejszym poradniku.

Na początku na pewno należy zdecydować się w jakim widoku chcemy dodać obraz, czy w widoku projektu czy na przykład dopiero na arkuszu.

Aby wstawić rysunek wybieramy odpowiednio Plik -> Pliki zewnętrzne -> Wstaw rysunek zewnętrzny.

Archicad Jak wstawić zdjęcie poradnik 01

Do wyboru mamy szereg rozszerzeń plików, które możemy wstawić. Wybieramy plik docelowy i klikamy otwórz.

Archicad Jak wstawić zdjęcie poradnik 02

Następnym krokiem jest umieszczenie naszego zdjęcia, klikając wybieramy odpowiednie miejsce. Klikając na okno ustawień będziemy mogli edytować nasze zdjęcie w pasku na górze jest szereg opcji, które umożliwiają zmiany.

Archicad Jak wstawić zdjęcie poradnik 03

Jeżeli chcielibyście uporządkować swoją wiedzę zapraszamy do zapoznania się z naszym szkoleniem -  Kurs - Archicad 20 od podstaw.

Pozdrawiamy! :)

Autorka

Iza Łuszczkiewicz Architekt

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Prowadzi swoje biuro architektoniczne w Katowicach. Swoją działalność zawodową łączy z prowadzeniem szkoleń w zakresie obsługi Archicada.

Przeczytaj o programie Archicad na naszym blogu