Archicad - Jak włączyć nawigator? Poradnik, tutorial

Data publikacji: 12-11-2019  |  Data aktualizacji: 30-03-2020  | Autorka: Iza Łuszczkiewicz

Archicad - Jak włączyć nawigator? Poradnik, tutorial


Tak jak przygotowujemy się do jakiegoś zadania układamy sobie plan działania tak samo powinniśmy podejść do obsługi programu. Aby korzystać z niego najbardziej efektywnie powinniśmy zastanowić się czy wszystkie najpotrzebniejsze funkcje mamy pod ręką, aby nasza praca szła jeszcze szybciej. Podstawowym narzędziem, z którego będziemy korzystać w Archicadzie to Nawigator. To on umożliwia nam przełączanie pomiędzy różnymi widokami, uruchamiać kolejne piętra i przekroje. Gdzie możemy znaleźć tą opcję w  Archicadzie i jak ją włączyć? O tym w poniższym poradniku.

Kiedy włączamy nowe okno Archicada pojawia nam się obraz taki jak widzimy poniżej. Standardowo nie ma włączonego Nawigatora, musimy to zrobić sami.

Archicad Jak włączyć nawigator poradnik 01

Włączyć go możemy na dwa sposoby. Pierwszy polega na tym, aby kliknąć w niebieską ikonę domu (1) , którą mamy po prawej stronie, następnie rozwinąć ikonę po lewej stronie (2) i włączyć opcję pokaż nawigatora (3). W tym momencie nawigator pojawi się nam na stałe w pasku po prawej stronie.

Archicad Jak włączyć nawigator poradnik 02

Drugi sposób to włączenie nawigatora poprzez opcje znajdujące się w górnym pasku. Klikamy odpowiednio Okna -> Palety -> Nawigator. Tak jak widać przy częstym włączaniu tej opcji może nam się przydać jej skrót klawiaturowy Alt+ F2.

Archicad Jak włączyć nawigator poradnik 03

Jeżeli chcielibyście uporządkować swoją wiedzę zapraszamy do zapoznania się z naszym szkoleniem -  Kurs - Archicad 20 od podstaw.

Pozdrawiamy! :)

Autorka

Iza Łuszczkiewicz Architekt

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Prowadzi swoje biuro architektoniczne w Katowicach. Swoją działalność zawodową łączy z prowadzeniem szkoleń w zakresie obsługi Archicada.

Przeczytaj o programie Archicad na naszym blogu