Archicad - Jak obrócić obiekt - Tutorial poradnik

Data publikacji: 27-09-2018  |  Data aktualizacji: 30-03-2020  | Autorka: Iza Łuszczkiewicz

Archicad - Jak obrócić obiekt - Tutorial poradnik


W tym krótkim poradniku postaramy się wyjaśnić jak w prosty sposób obrócić obiekty w Archicadzie.

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć obiekt, który zamierzamy obrócić (powinien się podświetlić na kolor zielony). A następnie klikamy na jakikolwiek czarny punkt znajdujący się na danym obiekcie. Wyświetli nam się mały panel z opcjami edycji. Panel ten często automatycznie przesuwa się w rogi naszego obszaru roboczego, więc jeżeli mielibyście problem z jego widocznością to warto przyjrzeć się dokładniej widokowi i być może panel się gdzieś schował ;-).

Archicad - Jak obrócić obiekt - Tutorial poradnik - 01

Archicad - Jak obrócić obiekt o konkretny kąt?

Następnie wybieramy drugą opcję o lewej strony, czyli obróć. Zamiast strzałki pokaże nam się kątomierz. Należy kliknąć na punkt lub miejsce, które będzie punktem stałym przy obrocie, czyli takim, wobec którego będziemy obracać.

Archicad - Jak obrócić obiekt - Tutorial poradnik - 03

Kolejnym krokiem jest wyznaczenie linii, która będzie łukiem obrotu. Czyli mając już na ekranie kątomierz klikamy na kolejny punkt, który będzie zakończeniem linii. Następnie wyświetla nam się możliwość obrócenia obiektu, lub wpisania konkretnego kąta, o który chcielibyśmy obrócić obiekt.

Archicad - Jak obrócić obiekt - Tutorial poradnik - 04

Chcesz nadal pogłębiać swoją wiedzę? Sprawdź koniecznie nasz kurs Archicada od podstaw! Dowiesz się z niego wszystkiego czego potrzebujesz :)

Pozdrawiamy!

Autorka

Iza Łuszczkiewicz Architekt

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Prowadzi swoje biuro architektoniczne w Katowicach. Swoją działalność zawodową łączy z prowadzeniem szkoleń w zakresie obsługi Archicada.

Przeczytaj o programie Archicad na naszym blogu