Data publikacji: 04-12-2019 | Data aktualizacji: 06-10-2020 | Autorka: Iza Łuszczkiewicz
Data publikacji: 04-12-2019 | Data aktualizacji: 06-10-2020 | Autorka: Iza Łuszczkiewicz
W związku
z aktualizację Archicada firma Grapfisoft przygotowała zmiany i usprawnienia w
działaniu programu. O najważniejszych zmianach w działaniu programu w
dzisiejszym poradniku.
Oba narzędzia zyskały na swobodzie przekształcania i ilości możliwych zmian. Interfejs okna ustawień stał się bardzo podobny do tego co widzieliśmy już w przypadku schodów. Z opcji, które się pojawiły a zdecydowanie ułatwią nam pracę to m.in. wstawianie belki dwoma kliknięciami pomiędzy dwoma punktami w widoku 3D, możliwość wykonania okrągłej belki, udoskonalenie w kwestii zaznaczania słupów, dowolny kąt zakończenia belek, możliwość zakrzywiania belek w pionie, wykonywanie otworów w belkach, możliwy podział belki na segmenty i ich autonomiczna zmiana w projekcie.
Całkowicie nowe narzędzie w Archicadzie umożliwiające wycinanie dowolnych otworów w różnych strukturach (jednej lub kilku naraz), otwory mogą mieć różną orientację, pionowo, prostopadle lub dopasowane do powierzchni elementu, dopasowanie reprezentacji na rzucie otworów.
Wykorzystanie w przypadku wizualizacji nowej procedury CineRender, której udoskonalony silnik pozwala na szybsze i bardziej realistyczne rendery.
Nowe okno, które umożliwia otwieranie kilku plików naraz.
Z nowości doszła nam nowa nawigacja pomiędzy zakładkami, składa się z kafelków, które pokazują miniatury naszych widoków. Najeżdżając na konkretną zakładkę pojawiają się nam również podglądy danych rysunków.
Udoskonalenie okna w przypadku narzędzia przegroda strukturalna. Jesteśmy w stanie dodać okno jako stałe okno lub skrzydło okiennicy.
Winda znajdująca się w bibliotece obiektów zastała bardziej dopracowana. Dodane zostały do niej informacje o materiałach budowlanych, ulepszono interfejs do wyboru sposobu wyświetlania drzwi, wprowadzono linie otworu, udoskonalono opcję „pokaż na wszystkich kondygnacjach”.
Udoskonalono również pochylnię, która zyskała możliwość dodania innego procentu spadku na początku i na końcu pochylni.
Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat Archicada zapraszamy do zapoznania się z ofertą kursów Archicada, które udostępniamy na stronie.
Pozdrawiam! :)
Liczba dostępnych kursów: 35
Łączny czas trwania kursów: 186 godzin
Liczba dostępnych kursów: 29
Łączny czas trwania kursów: 340 godzin
Liczba dostępnych kursów: 24
Łączny czas trwania kursów: 131 godzin
Liczba dostępnych kursów: 15
Łączny czas trwania kursów: 80 godzin
Szukasz czegoś innego?