Data publikacji: 20-11-2019 | Data aktualizacji: 30-03-2020 | Autorka: Iza Łuszczkiewicz
Data publikacji: 20-11-2019 | Data aktualizacji: 30-03-2020 | Autorka: Iza Łuszczkiewicz
Jak wiadomo w Archicadzie działamy na elementach budowlanych
takich jak ściany, okna, drzwi, schody. To natomiast nie wyklucza sytuacji,
kiedy będziemy musieli użyć elementów płaskich do wykończenia rysunków jak
linie, polilinie czy też wypełnienia. I to właśnie o tym ostatnim elemencie
będzie dzisiejszy poradnik.
Narzędzie wypełnienie jest szalenie przydatne w przypadku kiedy potrzebujemy oznaczyć zupełnie inne w projekcie. Znajdziemy je w pasku narzędzi po lewej stronie w zakładce Dokument.
Do wyboru mamy wiele wzorów wypełnienia, rozwijając opcję w zakładce wzorek wypełnienia i wybierając pierwszą opcję po lewej stronie. Pokażą się nam wtedy wszystkie dostępne wzory.
Wybieramy wzór, którego chcielibyśmy użyć i dobieramy kolory. Kolor w pierwszej linijce to kolor kontury wypełnienia, niżej do wyboru tła wypełnienia. Następnie możemy wybrać sposób, w który chcemy rysować nasze wypełnienie, czyli jedną z 3 metod w zakładce Metody geometrii. Opcje są takie same jak w przypadku stropu czyli rysowanie za pomocą linii łamanej, kwadratu czy odwróconego kwadratu.
Jeżeli dodamy już wypełnienie do naszego projektu to trzeba będzie wybrać jedną z 3 metod konstrukcji. Czym się różnią? Pierwsza (1.) zakłada, że nasze wypełnienie zostaje dokładnie w tej skali, która jest w programie. Druga (2.) daje nam możliwość swobodnego obrotu naszego wypełnienia, dalej zachowując skalę. Natomiast trzecia (3.) pozwala na bardzo swobodną edycję wypełnienia, zmieniając przy tym i skale i kąt obrotu.
Bardzo przydatną funkcją będzie jeszcze fakt, że wypełnienie może nam określać powierzchnię, tylko za pomocą jednego kliknięcia.
Jeżeli chcielibyście uporządkować swoją wiedzę zapraszamy do zapoznania się z naszym szkoleniem - Kurs - Archicad 20 od podstaw.
Pozdrawiam!
Liczba dostępnych kursów: 35
Łączny czas trwania kursów: 186 godzin
Liczba dostępnych kursów: 29
Łączny czas trwania kursów: 340 godzin
Liczba dostępnych kursów: 24
Łączny czas trwania kursów: 131 godzin
Liczba dostępnych kursów: 15
Łączny czas trwania kursów: 80 godzin
Szukasz czegoś innego?